Azok a fiatalok, akik beneveztek a versenybe, az egyetem és a Rosatom szövetségének jóvoltából közel kerülnek a csúcstechnológiákhoz.
Digitális páciens-menedzsmentrendszert kellett fejleszteniük a hallgatóknak 24 óra alatt a vezető atomenergetikai vállalat, a Rosatom idei nemzetközi versenyének magyarországi fordulójában. A Debreceni Egyetemen megrendezett Global Hackatom Hungary in Nuclear Medicine eseményén a házigazda intézmény egyik csapata végzett az élen, ők képviselhetik hazánkat az őszi nemzetközi döntőben, írja az Unideb.
Második alkalommal hirdette meg a Rosatom a Global Hackatom in Nuclear Medicine versenyt, amelyben az atomenergetika sokrétű alkalmazási területeit és legújabb vívmányait érintő megoldásokat kell kidolgozniuk világszerte egyetemi hallgatókból álló csapatoknak 24 óra alatt.
A három évvel ezelőtti online lebonyolítás után ebben az évben személyes részvétellel tartják a Global Hackatomot, a magyarországi forduló megtartására a Debreceni Egyetemet kérte fel az atomenergetikai vállalat a Tomsk Polytechnic University társzervezésével.
Szilvássy Zoltán rektor a verseny megnyitóján kiemelte a Debreceni Egyetem és a nukleáris technológiai csúcsvállalat együttműködését, amit egy 2017-ben aláírt szándéknyilatkozat alapozott meg.
- A Rosatom jóvoltából fejlesztettük intézményünk nukleáris energetikai képzési facilitásait, többféle szakembert is képzünk nukleáris energetika és nukleáris medicina terén. Emellett a mi egyetemünk talán az egyetlen Magyarországon, ami radio-diagnosztikumok és radio-terapeutikumok kutatásával, gyártásával és forgalmazásával is foglalkozik. A Nukleáris Medicina Intézetben rövid felezési idejű pozitronsugárzó izotóppal ellátott diagnosztikumokat gyártunk és gyakorlatilag Közép-Kelet-Európa nagy részét ellátjuk. Azok a fiatalok, akik beneveztek ebbe a versenybe, az egyetem és a Rosatom szövetségének jóvoltából közel kerülnek a csúcstechnológiákhoz, többek között az orvostudomány terén – fogalmazott Szilvássy Zoltán rektor.
A Global Hackatom Hungary-ként meghirdetett hazai versenyre a házigazda Debreceni Egyetem hallgatói mellett az Óbudai Egyetemről is érkeztek csapatok.
- Együttműködésünk egyik pillére a Debreceni Egyetemmel a nukleáris medicina, aminek a technológiái rendkívüli előrelépéseket hoznak napjainkban súlyos onkológiai betegségek gyógyításában, szövődmények csökkentésében. Ezen a területen a versenyre jelentkezett fiatalok olyan információkat kapnak a bevezető előadásokon, amik nagy mértékben szélesítik a látókörüket és minden bizonnyal életpályájukra nézve is meghatározóak lehetnek – vélekedett a Rosatom PR-menedzsere, Kóti Lóránt.
A teljes információ a cikkben.