A közneveléshez hasonlóan már az egészségügy területén sem jelentkeznek a megbetegedések.
A pedagógusok döntő többsége már védett a koronavírussal szemben, ezt a napokban Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár is megerősítette a Magyar Nemzetnek. Mint mondta, a pedagógusok átoltottsága már kilencven százalék feletti, ennek megfelelően a szaktárca optimistán várja a szeptemberi tanévkezdést.
Mivel a tömeges oltásnak köszönhetően egész tantestületek megfertőződésétől nem kell tartani, a minisztérium arra készül, hogy ősszel jelenléti oktatással indulhat a tanév. Mint emlékezetes, a pedagógusok körében már a kezdetektől nagy volt az oltási hajlandóság. Amikor az első vakcinák elérhetővé váltak az országban, a tanári szakszervezetek azonnal kérték, hogy vegyék előre őket az oltási rendben.
A soron kívüli immunizálás meg is történt: tavasszal, mielőtt áprilisban visszatértek az intézmények a digitális munkarendről a személyes, jelenléti oktatásra, két körben szervezte meg a kormány a pedagógusok tömeges oltását, amire az érintettek 75 százaléka azonnal regisztrált is.
A kéthetes akció keretében először a köznevelési intézmények (óvodák, általános és középiskolák) pedagógusai kapták meg a vakcinát, majd a rá következő héten a szakképzésben és bölcsődékben dolgozók kerültek sorra. Az oltás lehetősége ráadásul azon további kollégák előtt is nyitva állt, akik nem pedagógus-munkakörben (tehát például titkárként, dajkaként, konyhásként) dolgoztak az érintett intézményekben. Ez azt jelenti, hogy összesen 200 ezer oktatásban dolgozó kapta meg a vakcinát.
Ami pedig a tanulókat illeti: Maruzsa Zoltán azt is elmondta a lapnak, hogy a 16–18 éves korosztályban már ötven százalék feletti az átoltottság, ami nagyon fontos és örvendetes, hiszen a diákok közül éppen ez a korosztály a legmobilabb, és körükben fordult elő a legtöbb fertőzés is a járvány előző hullámaiban. Továbbiak a cikkben