A mikrogravitáció lehetséges hatásait vizsgáló kutatás célja a jelenleginél sokkal nagyobb hatékonyság elérése.
Közös kutatást indít az űrkémiában vezető szerepet betöltő magyar InnoStudio, és a remdesivir segédanyagának elsődleges európai gyártója, a szintén magyar CycloLab, melyben a világon elsőként végeznek a koronavírus elleni gyógyszerek fejlesztéshez kapcsolódó kísérletet a Nemzetközi Űrállomáson. A mikrogravitáció lehetséges hatásait vizsgáló kutatás célja a jelenleginél sokkal nagyobb hatékonyság elérése – derült ki az InnoStudio sajtóközleményéből, melyet a telex.hu ismertetett.
A kutatók a japán Japan Manned Space Systems Corporation és a belga Space Applications Services cégek űrtechnológiai platformjait használják a kísérleti vizsgálatokhoz. A mintákat a SpaceX Dragon űrhajó CRS-21 nevű kereskedelmi missziója szállítja a Nemzetközi Űrállomásra 2020 decemberében.
Kutatásuk a mikrogravitációs környezet előnyeit kombinálja a gyógyszerkutatással, így egyben kezdeményezik, hogy a gyógyszeripari vállalatok kapcsolódjanak be a már számos űrügynökségnél és űripari cégnél terítéken lévő, űrbeli gyógyszerfejlesztési törekvésekbe.