A tesztek falspozitívak, a betegség következtében elhalt tüdősejteket érzékelik pozitívnak - vélekednek.
A koronavírus-járvány kapcsán továbbra is megválaszolásra vár az egyik legfontosabb kérdés, amely szerint aki átesett a fertőzésen, az vajon később is újra beteg lehet-e a vírustól, vagy a szervezete végleg immunissá válik a kórokozóval szemben. A tudósok munkáját nem segíti, hogy a világ több pontján (köztük Dél-Koreában és Kínában) is találtak olyan pácienseket, akiket bár gyógyultnak hittek, később mégis pozitív mintát adtak - írta a hvg.hu.
Vasárnap a BBC-nek adott interjújában a WHO egyik munkatársa, a szervezet koronavírus elleni programjának vezetője, Maria van Kerkhove arról beszélt, hogy ezek a tesztek nagy valószínűséggel falspozitívak: a tesztek a betegség következtében elhalt tüdősejteket érzékelik pozitívnak, és ezért tűnik úgy, mintha a páciens újrafertőződött volna. Hasonló következtetésre jutottak néhány nappal ezelőtt szöuli járványügyi szakemberek is.
A koronavírus kutatócsoport magyarországi vezetője, Jakab Ferenc is vizsgálta a témát, melyről azt mondta, az újrafertőződésekről szóló sajtóhíreket inkább tesztelési hibák okozhatták, és ha valaki megfertőződött, az rögtön utána valószínűleg nem kapja el újra a vírust.