• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Akár már márciusban bevezethetik a digitális vakcinaigazolást

Lapszemle 2021.02.06 Forrás: 24.hu
Akár már márciusban bevezethetik a digitális vakcinaigazolást

Ahhoz, hogy az oltási igazolás átláthatóan működjön nemzetközi szinten egy olyan közös platform lehet a megoldás, mint a VaccineGuard.

Várhatóan február végéig tart az észt Guardtime által fejlesztett oltási információs platform tesztelése Magyarországon. A vállalat a 24.hu megkeresésére közölte, hogy ezt követően a kormány a különböző modulokat fokozatosan teheti elérhetővé az állampolgárok számára.

Január végétől várhatóan február végéig tart az észt Guardtime által fejlesztett oltási információs platform tesztelése Magyarországon, amellyel hamarosan akár utazáskor, akár szállodákba, kulturális és sporteseményekre vagy egyéb rendezvényhelyszínekre való belépéskor igazolhatjuk, hogy megkaptuk a koronavírus elleni vakcinát.

A 24.hu megkeresésére a vállalat közölte, Jüri Ratas azóta már lemondott észt kormányfő 12 állam miniszterelnökét kereste fel 2020 decemberében, és a VaccineGuard esetleges teszteléséről akkor el is kezdődtek a konzultációk. Magyarország az elsők között mondott igent a pilotra, ami jelenleg is zajlik. Észtországban és Izlandon ez a szakasz már lezárult, utóbbi el is kezdte alkalmazni a gyakorlatban a platformot.

Az egy hónapos tesztidőszak lényege, hogy átfogó képet kapjanak arról, a VaccineGuard funkciói kielégítik-e Magyarország igényeit. Cél, hogy az oltási tanúsítványok kiadását és az oltási kampányok lebonyolítását is hatékonyabbá tegyék. Erre minden esély megvan, a Guardtime technológiája ugyanis nemcsak oltási igazolásként szolgálhat nemzetközi szinten is, de valós időben követi a vakcinák mozgását, egyúttal visszacsatolást ad a gyógyszergyáraknak az oltóanyagok felhasználásával kapcsolatban. Mindezt úgy, hogy a személyes adatok védelmére komoly hangsúlyt helyeznek.

Digitális igazolás a plasztikkártya helyett?

A Guardtime január végén jelentette be, hogy Magyarország is beszáll az oltási információs platform fejlesztésébe, elsők között a világon. A cég lapunkkal most azt közölte, leghamarabb február végén érhet véget a pilot, ezt követően pedig — ha a magyar kormány alkalmasnak találja — a különböző modulokat fokozatosan élesíthetik, és tehetik elérhetővé az állampolgárok számára.

Ennek azért is lehet létjogosultsága, mert Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter nemrégiben arról beszélt, elképzelhető, hogy idővel más szabályok vonatkoznak majd a beoltottakra. Példaként említette, lehet, hogy ők este 8 után mentesülhetnek a kijárási tilalom alól. Az is lehetséges, hogy a nyitást követően csak a beoltottak mehetnek majd bizonyos meghatározott eseményekre. Az pedig szinte biztosnak tűnik, hogy az országok egy darabig csak negatív koronavírusteszt vagy vakcinaigazolás felmutatásával engedik el a karanténkötelezettséget a külföldről érkezőknek. Gulyás elmondása szerint itthon plasztikkártyával igazolhatják majd magukat a védettséget szerzők, de ahhoz, hogy az oltási igazolás átláthatóan működjön nemzetközi szinten is, egy olyan közös platform lehet a megoldás, mint a VaccineGuard.

További részletek a cikkben.

 

 

Legolvasottabb cikkeink