Egy éven belül elveszítjük a csontritkulás következtében csípőtáji törésen átesettek csaknem harmadát.
A csontritkulás következtében csípőtáji törést elszenvedők harminc százalékát egy éven belül elveszítjük – ennek a borzasztó adatnak az ismeretében nem csoda, hogy az újbóli törések fokozott kockázatára szeretné felhívni a figyelmet a Magyar Osteoporosis és Osteoarthrológiai Társaság (MOOT) Tovább ne törj! szlogennel indított kampánya – írja az mno.hu portálja.
Céljuk, hogy aki már csontritkulással összefüggő törésen átesett, az mindenféleképpen gyógyszeres kezelésben részesüljön – nyilatkozta az MNO-nak dr. Szekeres László, a társaság elnöke.
Magyarországon és a világon mindenütt a betegség miatt törést elszenvedőknek legfeljebb húsz százalékát kezdik csak az alapbetegségére kezelni. Azoknak a betegeknek, akik túlélik a csípőtáji törést, az életkilátásaik ijesztő mértékben romlanak, 30-40 százalékuk további segítségre szorul, elveszíti járás- vagy önellátó képességét, ami komoly teher a családnak és a társadalomnak is. Nagyon fontos tehát, hogy a betegek kérjék a további vizsgálatokat – ezt szeretné elérni a MOOT, illetve azt is, hogy az alapellátásban dolgozók a törést elszenvedő betegeket irányítsák a szakellátásba.