• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Álgyógyszerek a rák ellen

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet

A daganatos betegek 85 százaléka használ kiegészítő alternatív terápiát, de mindössze harmaduk beszéli meg az orvosával.

Számos olyan készítményt kínálnak szélhámosok az interneten, amely garantálja a daganatos betegeknek a teljes felépülést, függetlenül attól, hogy milyen rákos megbetegedésben szenved az illető. Legutóbb egy mellrákos asszony halt meg Kecskeméten, miután hitt annak a szélhámosnak, aki rákellenes csodaszernek mondott hatástalan drazsékat adott el neki, és ezért félbeszakította az orvosi kezelést is. A teljes felépülést ígérő sarlatán több mint 15 millió forintot keresett a naiv asszonyon. Az eset sajnos nem egyedi.

- Felbecsülhetetlen, hogy hány gyógyíthatatlan betegségben szenvedő ember hiszékenységét használják ki egyesek - mondta a Magyar Rákellenes Liga elnöke. Simon Tamás szerint ugyanis a kétségbeesett emberek hajlamosak elhinni mindent, ami a gyógyulásukat szolgálja. - Többüket azzal húzzák csőbe, hogy azt mondják nekik, az általuk kínált szer csodákra képes, míg az orvosok megölik őket. Itt van a kutya elásva, mivel a beteg bizalma azonnal megrendülhet saját orvosában, onnan pedig csak egy lépés a méregdrága szerek eladása - fogalmazott. Szerinte a nem bevizsgált kapszulák nemcsak drágák, de sokszor ártanak is.

Simon Tamás ugyanakkor nem rejti véka alá: az orvosok felelősségét is vizsgálni kell. - Az egészségügyben dolgozók túlterheltség miatt jóval kevesebbet foglalkoznak egy beteggel, mint kellene. A páciens, aki épp megtudja, hogy daganata van, úgy érezheti, nem kap elég információt, és kérdezni sem mer, mert sokan vannak, az orvosnak nincs rá ideje - véli az elnök, aki szerint a legfontosabb az, hogy a beteget mint embert kezeljék. Pár jó szó, egy érintés, egy mosoly többet érhet mindennél, és akkor elkerülhető az orvosba vetett bizalom elvesztése, és az illető könnyebben áll ellen a csodaszernek nevezett kísértésnek.

Bíró Krisztina, az Országos Onkológiai Intézet munkatársa elmondta: a daganatos betegek 85 százaléka használ kiegészítő alternatív terápiát, de mindössze harmaduk beszéli meg az orvosával. - A különböző kiegészítő kezeléseknek szerepük lehet abban, hogy az életminőséget javítsák, fenntartsák a reményt, és a betegek úgy érezzék, hogy szerepük van a kezelésben, azonban szemben az általános vélekedéssel, ezek a természetgyógyászati kezelések ártalmasak is lehetnek.

Árthatnak önmagukban, és árthatnak a hagyományos terápiával kölcsönhatásba lépve. Lehet, hogy az összetételük nincs ellenőrizve, szennyeződések lehetnek bennük. Leggyakrabban úgy árthatnak, hogy az esetleg gyógyítható betegség hagyományos kezelései helyett adják, és így okozzák a beteg halálát - fogalmazott.