Pénteken átadták a füzesgyarmati Ösvény Esélynövelő Alapítvány ötödik rehabilitációs üzemét Sarkadon.
A volt bölcsőde épületében negyvenegy megváltozott munkaképességű helybeli dolgozik majd – főleg csomagolási munkákat kapnak -, kedden kezdenek. Emellett tizennégy sarkadit foglalkoztatnak Békésen.
Megélhetést és boldogulást jelent ez a lehetőség számomra – mondta egy névtelenségbe burkolózó, 1992 óta rokkantnyugdíjas asszony, akinek ez lesz az első munkahelye több mint két évtized után, eddig folyamatosan otthon volt. Kiszakad a szürke hétköznapokból, emberek közé kerül. Amikor értesült a lehetőségről, egyből jelentkezett, már várta az üzem beindulását – olvasható a beol.hu portálján.
Tóth Lászlóné szintén azok között van, akik kedden kezdenek Sarkadon. Ő 2002 óta rokkantnyugdíjas, és emiatt nehezen jutott munkához, szerinte nem nagyon foglalkoztatnak valamilyen betegséggel küszködőket a cégek. Mint mondta, most kapott esélyt, lehetőséget arra, hogy egyetemre készülő gyermekét, akit egyedül nevel, tovább taníttathassa.
A foglalkoztató a füzesgyarmati Ösvény Esélynövelő Alapítvány, melynek eddig Füzesgyarmaton, Biharugrán, Békésen és Bucsán nyílt rehabilitációs üzeme, tehát a sarkadi az ötödik a sorban.
Hegedűs Zsolt ügyvezető elmondta, a városban negyvenegy dolgozóval indul a munka kedden, de további tizennégy sarkadit buszokkal visznek át a békési üzembe, ők ott kapnak lehetőséget. Hónapokkal ezelőtt mérte fel az alapítvány az igényeket, hogy kik vennének részt ilyen munkában Sarkadon. Százhúszan jelentkeztek, tehát van további fejlesztési lehetőség – húzta alá Hegedűs Zsolt, hozzátéve azt is, előbb közösségformáló, egymással és a körülményekkel ismerkedő munkákat végeznek a foglalkoztatottak, később főleg csomagolnak, tasakokat készítenek majd.
Az alapítványt 15 évvel ezelőtt megalapító Bere Károly, Füzesgyarmat polgármestere is kiemelte, hogy Sarkad vezetése – Bende Róbert polgármester, dr. Mokán István és Mórocz Tibor Attila alpolgármesterek – nagy segítséget nyújtottak. Másfél évtizede még nem is gondolta az alapítvány, hogy ennyi idő elteltével közel ötszáz embernek tud munkát biztosítani – emelte ki Bere Károly.
Beszélt arról is, hogy az alapítvány tevékenysége mára több településre kiterjedt, szinte az egész megye területére, és 2006 óta foglalkoztat megváltozott munkaképességűeket.