Az FDA döntése inkább a Lykos sajátos megközelítésére vonatkozott, semmint az összes terápiás célú pszichedelikus szerek teljes elutasítására.
Sokakat meglepett, hogy a Lykos Therapeutics gyógyszercég 2024. augusztus 9-én bejelentette, az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) elutasította az MDMA-terápia (pszichoaktív szerek pszichoterápiával) alkalmazását a poszttraumás stressz szindróma kezelésében. Ez az első ilyen döntés egy pszichedelikus gyógyszer iránti kérelemről - írta a pribátbankár.hu.
Az FDA döntése csalódást okozott a pszichedelikus terápia képviselőiben, az iparág részvényárfolyamai pedig bedőltek a bejelentés után. Sőt, ezt követően újabb kudarcot szenvedett el a terület: napokkal később a Psychopharmacology folyóirat visszavont három, az MDMA-asszisztált terápiával kapcsolatos cikket „a protokoll etikátlan magatartást tanúsító megsértésére” hivatkozva.
Az FDA 2017-ben adta ki az „áttörést jelentő terápia” státuszt az MDMA-asszisztált terápiának, ami egyértelműen felgyorsította ezeknek a megosztó szereknek a fejlesztését és felülvizsgálatát.
2024 júniusában az FDA elsöprő többséggel szavazta meg, hogy a vonatkozó klinikai vizsgálatok nem bizonyították be az MDMA hatékonyságát a PTSD kezelésében. Azt is kifogásolták, hogy a kockázatok egyelőre nagyobbak az előnyöknél, például magas vérnyomást is eredményezhet.Továbbiak a teljes cikkben