• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Amikor a patikusé a főszerep

Lapszemle Forrás: Weborvos összeállítás

A gyógyszertárak fontosságára az átlagember igazán csak akkor figyel fel, amikor az egészsége megromlik

Kilencedik alkalommal rendezték meg szerdán az országos patikanapot, amelyen a csatlakozott gyógyszertárakban a megszokott szolgáltatásokon túl szakmai tanácsadás is zajlott. A patikanap lényege, hogy ilyenkor a gyógyszerészek egy kicsit saját magukat ünnepeljék, s ezen a napon közelebb kerüljenek a betegekhez, megmutassák saját életük olyan szeleteit, amelyeket a patikába járók nem látnak - árulta el Békefi Géza, a Fejér Megyei Gyógyszerészi Kamara elnöke szerdán, a IX. Országos Patikanap Fejér megyei megnyitóján, a város ügyeletes gyógyszertárában – írja a Fejér Megyei Hírlap – online.

Ezen a napon a csatlakozott gyógyszertárakban egészségfelvilágosítási előadásokat, vérnyomás és vércukorszint méréseket is végeznek, s az elbeszélgetésekre még nagyobb hangsúlyt helyeznek a patikusok, mint amúgy, amikor egyébként százak állnak a sorban gyógyszereikre várva.  Ilyenkor kicsit több idő jut egy betegre - fűzte hozzá a kamarai elnök, akinek megnyitóbeszédéhez csatlakozott Vargha Tamás országgyűlési képviselő, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke is, aki kiemelte: a gyógyszertárak fontosságára az átlagember igazán csak akkor figyel fel, amikor az egészsége megromlik. Östör Annamária, a város egészségügyi tanácsnoka pedig együttműködését ajánlotta fel a patikusoknak is a város egészséggel kapcsolatos programjaiban.

A patikanapon a Fekete Sas Patikamúzeumban várták a gyerekeket, ahol különböző játékos feladatokkal mutatták be a patikák régmúlt életét.

Ha gondja van, kérdezze gyógyszerészét!
A IX. országos Patika Nap megyei megnyitóját Tatabányán, a Levendula gyógyszertárban tartották. A kiszolgálás, a kenőcsök és egyéb készítmények „gyártása" – patika nap ide, vagy oda – egy pillanatig sem szünetelt Tatabánya ügyeletes gyógyszertárában. Azaz a szakma munkával „ünnepelte" az ünnepet – írja a KEMMA.hu

Dr. Cseke Margit Ilona a kamara elnöke bevezető gondolataiban utalt arra, hogy az idei rendezvény mottója a dohányzásból, valamint az elhízásból adódó betegségek elleni védekezés, gyógyír keresés. A patika, ezen a napon a gyógyszerész-gondozási program keretében díjtalan vércukor-, vérnyomás- és koleszterin szűrővizsgálatokat is tartott. Arról is szót ejtett, a beteg és a gyógyszerész között kialakult bizalmi viszonyt helyre kell állítani. A nap üzenete pedig, hogy betegek és egészségesek bizalommal forduljanak patikusokhoz.

Szomorú híreket is hallottunk a szakmabeliektől. Miközben az egészségügyi alapnak százmilliárdokba kerül – mondjuk – a dohányzás elleni kampány, addig Magyarországon a patikák több mint negyed veszteséges. Sok gyógyszerész egzisztenciális gondokkal küzd. Az ügyeletet felvállaló „intézmények" ezen  tevékenysége egyértelműen veszteséges. A házigazda dr. Fekete Ildikó, az új szolgáltatás, mint gyógyszerész-gondozás fontosságára figyelmeztetett. Ezeknek a „teszteknek" az a célja, hogy kiszűrjék a betegeket. Még pedig azokat, akik nem is tudnak „rossz" állapotukról.