Időbeli eltérésben "csak percekről van szó", mivel az Országos Mentőszolgálat rendkívüli munkát végez, a helikopterek működnek.
Az InfoRádió Aréna című műsorában a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet főigazgató főorvosa, Andréka Péter tisztázta, születéskor van a legtöbb szívizomsejtünk, és bár a szülőkorú nőket egy ideig védik a hormonaik, idősödve már zárul az olló a nemek közt.
"A szívkatéteres hálózat nagyon sokat fejlődött, világviszonylatban is rendkívül jó helyzetben vagyunk. Szívinfarktus tekintetében, ha mellkasi fájdalmunk van, vagyis elzáródott a koszorús erünk, akkor a jelenleg hatályos szakmai irányelveink szerint a legjobban akkor járunk el, ha katéteres technikával nyitjuk meg az eret. Na most, a világ legfejlettebb országaiban sem tart ott még az orvostudomány, hogy minden, egy bizonyos típusú infarktusnál ezt meg lehessen tenni.
Magyarországon 96 százalékos az arány, ez elképesztően jó" - mutatott rá.
Területi eltérések azért lehetnek, egyes megyékben nehezebb a hozzáférés az ellátáshoz, de időbeli eltérésben "csak percekről van szó", mivel az Országos Mentőszolgálat rendkívüli munkát végez szerinte, a helikopterek működnek, az egységek pedig kommunikálnak egymással.
"A magyar betegek, ha infarktusuk van, ellátási szempontból tényleg megnyugodhatnak, az ország teljes területéről világszínvonalú ellátást tudnak kapni" – nyomatékosította.
További részletek az InfoStart cikkében.