• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Anti zeneterápiával segít a daganatos gyermekeknek

Lapszemle Forrás: delmagyar.hu

Zeneterápiával segít a daganatos gyermekeknek immár harmadik éve a megasztáros Seres Antal.

A szentesi Fivérek zenekar tagja a szegedi gyermekklinikán és a Heim Pál Gyermekkórházban gitározik a gyerekeknek, sőt tanítja is a fiatalokat zenélni. Ritka, hogy egy segíteni vágyó magánszemély egymaga képes hasznos jótékonysági programot működtetni. Seres Antalnak ez sikerült. A Zenével a Rákos Gyermekekért Alapítványt a Megasztárból ismertté vált szentesi Fivérek zenekar egyik tagja álmodta meg 2011-ben. Azóta is sikerrel működteti. Bár már nem teljesen egymaga, a program lényegét, a beteglátogatást továbbra is egyedül csinálja – írja a Délmagyarország Napilap cikke nyomán a delmagyar.hu portálja.

Az alapítványt rendkívül egyszerű dolog hívta életre: beteg gyermekeken szerettem volna segíteni. Belső sugallatra a legsúlyosabb eseteket választottam, és a rákos gyermekekkel kezdtem el foglalkozni. Heti rendszerességgel elkezdtem bejárni a szegedi gyermekklinikára, hogy zenéljek nekik. Később ezt szervezeti formába öntöttük, így jött létre az alapítvány – nyilatkozta a zenész. Seres Antal hozzátette azt is, már az első hetekben a legsúlyosabb állapotban lévő gyermekekkel hozta össze a sors.

Lelkileg az első másfél év volt a legnehezebb. Állandóan kopasz gyermekekről álmodtam, de a sikertörténetek sok erőt adtak. Bár tízből csak nyolc gyermek gyógyul meg, hiszem, hogy a maradék kettőnek is megszépítem a kórházban töltött napjait – húzta alá a zenész, aki nemcsak játszik a daganatos gyermekeknek, de tanítja is őket.

Elmondása szerint hihetetlen a gyermekek akaratereje, ahogyan igyekeznek megszólaltatni a hangszert. Az alapítvány célja emellett a gyógyult betegek integrálása is kortársaik közé. Seres Antal fiatal tanítványaival együtt foglalkozik azokkal, akik betegségük miatt évekig csak a szüleikkel voltak kapcsolatban, sőt táboroztatja is őket. A zenész úgy fogalmazott – nem kunyerál alapítványának. Bár meglehetősen nagy költséget jelent Szentesről Szegedre és a fővárosban utaznia heti rendszerességgel, sőt gitárt is ő vesz a tehetséges beteg gyermekeknek, nem kilincsel adományokért.