Tét nélkül lehet gyakorolni a betegek diagnosztizálását debreceni fiatalok applikációjának köszönhetően.
Néhány debreceni fiatal megalkotott egy olyan applikációt, amellyel tét nélkül lehet gyakorolni a betegek diagnosztizálását.
Az egyetemi oktatás gyakorlatorientáltságának hiánya nem újdonság, a szakmai gyakorlatot jellemzően az első munkahelyükön szerzik a frissdiplomások. Nincs ez másképp az orvosok esetében sem, akik így a betegeken gyakorolnak. De hiába az alapos lexikális tudás, a rendelőben kevésbé letisztult és egyértelmű esetekkel találkoznak, mint a tankönyvi példákban - olvasható a hvg.hu portálon.
Bár az orvosnövendékeket nem engedik az iskolapadból egyből a műtőasztalhoz, a debreceni InSimu startupot alapító orvostanhallgatók úgy tapasztalták, hogy az egyetemi képzés és a gyakorlati munka között szükség van egy olyan áthidaló megoldásra, amely magabiztosabbá teszi az orvosi pályát választókat.
Az InSimu fejlesztésének lényege, hogy szimulált helyzetekben, tableten vagy okostelefonon lehet gyakorolni vele a diagnosztizálást. Jelenleg orvszakértők bevonásával olyan kitalált eseteket töltenek fel, amelyek nemcsak valósághűek, hanem megoldásuk kihívást is jelent.
A valós diagnosztikai feladatok legreálisabb leképzése a cél. Az appot letöltve kérdéseket lehet feltenni a szimulált betegnek, a válaszok alapján pedig tippelni lehet a panaszokat kiváltó okra.
Az eszköz nem helyettesít semmilyen oktatást, csak kiegészíti. A megoldás iránt több egyetem is élénken érdeklődik, így az egyéni felhasználók mellett szeretnék azt a tananyagba is beilleszteni. Erről jelenleg folynak az egyeztetések.