Új remény a világszerte milliókat érintő betegség kezelésében.
Világszerte egyre többen szenvednek a betegségben, de az elmúlt évek áttörései új reményt adnak a korai felismerésre, megelőzésre és kezelésre is. Az Alzheimer-kór elleni harcban a kutatók több kulcsfontosságú felfedezést is tettek, az ADHD-tól az agyi implantátumokig – ezek lehetnek a jövő terápiáinak alapjai, írja a vg.hu.
Az Alzheimer-kór a leggyakoribb demenciaforma, világszerte több mint 57 millió ember szenved tőle, és az előrejelzések szerint 2050-re ez a szám 150 millióra nőhet. A kór rendkívül súlyos következményekkel jár: az agy fokozatos leépülését, a memória elvesztését, a gondolkodási képesség romlását, végül az önellátás teljes megszűnését okozza. A betegség jelenleg gyógyíthatatlan, és csak tüneti kezelések állnak rendelkezésre – de ez változóban van, az Alzheimer-kór elleni harcban több forradalmi áttörés is született az elmúlt egy évben.
A Világgazdasági Fórum jelentése szerint az elmúlt években több tudományos áttörés is történt, amelyek új reményt adnak a kutatóknak, orvosoknak és betegeknek egyaránt. Bár még nem született végső megoldás, az alábbi nyolc felfedezés fontos lépés az Alzheimer-kór megértésében, megelőzésében vagy akár a kezelésében.
A nyolc legfontosabb áttörés az Alzheimer-kór elleni harcban a vg.hu-n olvasható.