Gazdátlannak tűnik az EBP, nincs a területnek politikai felelőse – húzta alá Havasi Gábor, a főváros egészségügyi tanácsnoka.
Lépéskényszerbe került Budapest, miután nyilvánosságra került, hogy a kormány a korábbi évek gyakorlatától eltérően tavaly nem utalta át a fővárosnak járó, az egészségügyi ellátórendszer fejlesztését célzó, 2022-re esedékes támogatási összeget. Nem kevés pénzről van szó, 10 milliárd forintról. A kormányzat által „átütemezésnek” nevezett forrásvisszatartás miatt tervezett beruházások csúszhatnak meg. Mire megérkezik a pénz, elképzelhető, hogy az önkormányzati szakrendelők küszöbön álló államosítása után már nem lehet rájuk elkölteni - írta az index.hu.
A kormány–főváros megállapodás előtt fekvőbeteg-fókuszú volt a támogatási koncepció, az egyezség megkötése nyitotta meg az önkormányzatok előtt az utat az általuk fenntartott alapellátás, illetve járóbeteg-szakellátás állami támogatására. A folyamatban a Fővárosi Önkormányzat koordináló szerepet vállalt, ő terjesztette elő a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsában (FKT) a budapesti igényeket. Csakhogy azóta – ha meg nem is szűnt, de – a gyakorlatban már nem működik az FKT fóruma, így az egyeztetés is akadozik.
A parlamenti választások előtt még Fürjes Balázs államtitkárral lehetett egyeztetni, azóta viszont gazdátlannak tűnik az EBP, nincs a területnek politikai felelőse – húzta alá Havasi Gábor, a főváros egészségügyi tanácsnoka.
A bizonytalanság miatt a kerületek egészségügyi fejlesztései csúsznak, hisz a jelenlegi energiaválság sújtotta körülmények között önerőből képtelenek jelentősebb fejlesztést finanszírozni, az állami forrás késlekedése egyaránt fáj kormánypárti és ellenzéki vezetésű kerületeknek. További részletek a teljes cikkben