• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Az államtitkárság sem támogatta, mégis...

Lapszemle Forrás: Népszabadság

Azt tervezik, hogy 122, mással nem helyettesíthető terméket vonnak vissza a piacról.

Megroppanthatja a gyógyszerellátást a Széll Kálmán Terv 2.0 – állítják szakértők. Naponta tűnnek el készítmények a piacról, a gyógyszertárak már most is a túlélésükért küzdenek. A Népszabadság úgy tudja: az egészségügyért felelős államtitkárság nem támogatja az újabb kormányzati forráskivonást - írják.

Bár azt még nem tudni, miként fognak további negyvenmilliárd forintot visszavenni az orvosságok támogatására fordítható keretből, de ha ez sikerül, jövőre már csak 140 milliárd forint jut a tavalyi 360 milliárd helyett e célra. A kormány annak ellenére is hisz a gyógyszerpiacot megszorító újabb csomag sikerében, hogy a Széll Kálmán Terv első verziója épp az ellenkezőjét bizonyítja.
Az OEP legfrissebb adatai szerint az első negyedévben egyetlen fillér megtakarítást sem hozott az első Széll Kálmán Terv, amely 2012-ben és 2013-ban 120 milliárddal mérsékelné a gyógyszer-kassza kiadásait.

A Széll Kálmán Terv 2.0-val kapcsolatban a Népszabadságnak a nemzetgazdasági tárca azt hangsúlyozta: szerkezeti átalakításról van szó. Megerősítették, hogy az újabb tízmilliárdokat elvonó program része az úgynevezett „spanyol gyógyszer-támogatási modell" egyes elemeinek adaptálása. E szerint a tíz évnél régebben támogatott készítmények meghatározott körében a gyártóknak kötelezően kellene csökkenteniük az áraikat. Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy a 2004 előtt forgalomba került orvosságok árát 15 százalékkal kötelezően kellene csökkenteniük a cégeknek.

– Minden további megszorítás teljesen irreális – mondta a lapnak Leitner György, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke. A versenyjogban jártas cég felméréséből kiderül, hogy a gyógyszergyártók nem kívánják tovább viselni a nyomott árak miatt keletkező veszteségeiket. A hatósági árcsökkentés hírére azt tervezik, hogy 122, mással nem helyettesíthető terméket vonnak vissza a piacról. A gyógyszerek közt vannak daganatokra, szív- és érrendszerre, anyagcsere-betegségekre ható orvosságok is. A készítményeket most 1,1 millió magyar beteg használja. Interjú az ATV Egyenes beszéd című műsorában

Legolvasottabb cikkeink