• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az egészségügyben elsősorban a betegek érdekét kell figyelni

Lapszemle 2022.01.03 Forrás: hirklikk.hu
Az egészségügyben elsősorban a betegek érdekét kell figyelni

Egy több évtizeden át „lerohasztott” rendszert nyilván nem lehet egyik pillanatról a másikra megjavítani.

„Lépésről lépésre fogjuk tudni azokat a folyamatokat megállítani és visszafordítani, amelyek ahhoz a szomorú helyzethez vezettek, ami ma az egészségügyben zajlik” −- mondja Szelényi Zoltán, az orosházi Dr. László Elek Kórház traumatológus főorvosa a hirklikk.hu-nak adott interjúban. Az orvos-közgazdász, az MSZP egészségügyi tanácsadója szerint egy több évtizeden át „lerohasztott” rendszert nem lehet egyik pillanatról a másikra megjavítani, ahogy az utóbbi tíz évben végrehajtott nagyon káros beavatkozásokat sem lehet egyik pillanatról a másikra jóvátenni. Most el kell indítani a folyamatot. Ennek az első két lépése az egészségügyi minisztérium felállítása, és a szolgálati jogviszony visszavonása.

– Az egyesült ellenzék szerdán mutatta be az egészségügyi programját. Ön szerint mi az, amiben alapjaiban különbözik a jelenlegi egészségügytől?

– Alapvető különbségek vannak a jelenlegi helyzet és az ellenzék egészségügyi programja között. A legfontosabb, hogy az ellenzék önálló egészségügyi minisztériumban gondolkozik. Bebizonyosodott ugyanis, hogy ebben a fajta „megaminisztériumban”, amiben − mint egy franciasalátában – minden bele van vágva, nincs megfelelően reprezentálva az egészségügy. Ennek véget kell vetni, és az egészségügynek valódi képviseletet kell a kormányban biztosítani! A másik nagyon komoly különbség az – és ebben minden ellenzéki szakértő egyetért −, hogy a szolgálati jogviszonyról szóló törvényt vissza kell vonni. Természetesen a bérrendezés eredménye megmaradna, sőt, jótékony hatását még ki is terjesztenénk: például a szakdolgozók bérét is megemelnénk. Azokat a kitételeket azonban, amelyek hátrányosan érintik az egészségügyi dolgozókat, mi eltöröljük. Ezek a következők: a kirendelhetőség, a szabadságok csökkentése, a másodállások korlátozása, vagy például az, hogy a rendőrségi dolgozókhoz hasonlóan, az egészségügyi dolgozók is megbízhatósági eljárás alá vonhatók, vagyis, titkosszolgálati eszközökkel megfigyelhetők. Úgy véljük, ezeket a hátrányos intézkedéseket meg kell szüntetni. Értelmetlenek, és káros hatásuk van az amúgy is óriási szakemberhiánnyal küzdő egészségügyre. 

Továbbiak a cikkben