A COVID-19 kórházi ellátása 2,7-szer drágább, mint a tüdőgyulladásé, 3,1-szer, mint a szívrohamé, és 4,7-szer, mint az influenzáé.
Dobson Szabolcs, gyógyszerengedélyeztetési szakértő írt arról egy kanadai felmérés alapján, hogy milyen romboló hatással lehet az oltásellenesség még a gazdag országok egészségügyére is, tekintve, hogy az intenzívre kerülő koronavírusos betegek nagy része oltatlan. Az írást változtatás nélkül közli az egeszsegkalauz.hu:
"Hogyan teheti tönkre az oltásellenesség és az oltási apátia a gazdag országok egészségügyét is? Kell-e ezt tűrnünk és némán fizetnünk?
Sokszorosan bizonyított tény, hogy az intenzív osztályos ellátásra szoruló COVID-19 betegek között az oltatlanok aránya sokszorosa az oltottakénak.
Fenntartom, amit korábban már írtam: a nyugati civilizáció ellenségeinek kezében az oltásellenes „szabadságharcosok” nem mások, mint hasznos idióták a nyugati társadalmak és gazdaságok szétverésében. Mivel ezekről az emberekről minden racionális érv, tudományos adat lepereg, a velük kapcsolatos politikában a szimpla meggyőzés alárendeltnek tűnik.
Hogy itt nem puszta hitvitáról van szó, azt mutatja a Kanadai Egészségügyi Információs Intézet 2021 szeptember 21-én publikált felmérése arról, hogy mibe kerül a társadalomnak a COVID-19 miatti kórházi kezelés más betegségekhez képest. A COVID-19-et csak a vesetranszplantáció előzi meg. A COVID-19 kórházi ellátása 2,7-szer drágább, mint a tüdőgyulladásé (pneumonia), 3,1-szer, mint a szívrohamé (heart attack), és 4,7-szer, mint az influenzáé. A nem COVID 19 miatti kórházi ellátások átlagát pedig 3,6-szeres mértékben múlja felül. Mindennek két fő oka a hosszabb kórházi tartózkodás és az intenzív ellátás iránti jóval magasabb szükséglet.
További részletek a cikkben.