• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az orvosok többsége támogatja a viselhető okoseszközök használatát

Lapszemle MA 06:36 Forrás: digitalhungary.hu
Az orvosok többsége támogatja a viselhető okoseszközök használatát

A megkérdezettek 72%-a javasolná ezek használatát az egészség állapotának követésére, illetve a betegségek korai előrejelzésére.

Az orvosok 72%-a támogatja az okoseszközök használatát az egészség nyomon követésében – derül ki a Huawei megbízásából készült friss Ipsos-kutatásból. A szakemberek szerint a legfontosabb ellenőrzendő értékek – mint a vérnyomás, vércukorszint vagy az EKG – ma már viselhető okoseszközökkel is kényelmesen mérhetők, ez pedig hosszútávon elősegítheti egy egészségtudatosasbb szemlélet kialakulását is, írja a digitalhungary.hu.  

Az okoseszközök térnyerése alapjaiban változtatta meg az egészségkövetéshez való hozzáállást, nemcsak a felhasználók, hanem az orvosok szemszögéből is. Az elmúlt években ezek az eszközök fejlett, megbízható segítőtársakká váltak a mindennapi egészségfigyelésben és a betegségek korai felismerésében. A Huawei megbízásából készült Ipsos-kutatás azt vizsgálta, hogyan befolyásolják a viselhető okoseszközök az emberek egészségtudatosságát Európában. Az orvosok és szakértők bevonásával készült felmérés betekintést ad az európaiak egészségügyi szokásairól, és rávilágít arra, hogyan alakítja át a technológia a proaktív egészségmenedzsment jövőjét.

A felmérés rávilágít arra az öt legfontosabb mutatóra, amelyeket az egészségügyi szakemberek szerint rendszeresen ellenőrizni kell: a vérnyomás, a vércukorszint, a pulzus, a véroxigén-szaturáció (SpO₂) és az elektrokardiogram (EKG) adatai különösen fontosak a megelőzés és az állapotkövetés szempontjából. Ezeknek az értékeknek a nyomon követése ma már könnyedén elvégezhető okoseszközökkel. Bár ezek nem minősülnek orvostechnikai eszköznek, és méréseik tájékoztató jellegűek, nem diagnózis felállítására szolgálnak, mégis megközelítő pontossággal, gyorsan és kényelmesen – akár napi szinten – biztosítanak hasznos információt, ezzel támogatva az egészség tudatos és proaktív nyomon követését.

A kutatás egyértelműen rámutat: az orvosok és egészségügyi szakemberek többsége határozottan támogatja az okoseszközök használatát a páciensek gondozásában. A megkérdezettek 72%-a javasolná ezek használatát az egészség állapotának nyomon követésére, illetve a betegségek korai előrejelzésére. A viselhető egészségügyi technológia terjedésével egyre több szakember ismeri fel az eszközökben rejlő lehetőségeket: 58%-uk úgy véli, hogy ezek az eszközök segítik az embereket abban, hogy tudatosabban törődjenek saját egészségükkel, és aktívan megelőzzék a betegségek kialakulását. Ez a szemléletváltás jól mutatja a hagyományosan reaktív, tünetekre reagáló megközelítés egy egészségtudatosabb szemléletmód felé mozdul el, ahol a korai figyelmeztető jelek felismerése révén bizonyos betegségek is hamarabb azonosíthatók, esetleg megelőzhetők.

A teljes információ a cikkben.