• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Balaton: egészségturizmusban a pénz és a jövő

Lapszemle Forrás: sonline.hu

Óriási tömegeket szólít meg, egyre többen hajlandók tenni az egészségük megőrzéséért vagy visszaszerzéséért.

A múlt héten két egészségturisztikai hotel alapkövét is letették Siófokon, jó irányt vett-e tehát végre a balatoni turizmus? – tette fel a kérdést a sonline.hu portálja, amelyre Magyarósi György – aki közel két évtizede vesszőparipája az egészségturizmus - így válaszolt: - Az odáig rendben van, hogy nem kell a buliturizmus és minőségi turizmust akarunk, de arról is jó volna hallani már, hogy ki hogyan képzeli el a balatoni vendéglátás átalakítását; meggyőződésem: nincs más hatékonyabb útja ennek, mint az egészségturizmus, az egészségipar.

Magyarósi György, aki mostanság egészségvédő termékeket kínáló szaküzletet működtet Siófokon, korábban a legendás Siotour egyik vezetője volt elmondta: nemrég ért véget a Nyitott Balaton akció, de senkinek sem jutott eszébe bevonni a régió egészségfejlesztéssel foglalkozó szolgáltatóit. Továbbra sem látszik irányváltás a déli part idegenforgalmában, hiába a kedvezőnek tűnő statisztikák. Az Új Széchenyi Terv is megfogalmazza: az egészségipar a magyar gazdaság kitörési pontja, ezen belül az egészségturizmus az első számú fejlesztési irány. E célra jelentős támogatási összegek várnak elköltésre, az még egyszer nem fordulhat elő, mint 2007 és 2013 között, hogy a Balaton szinte semmit se kapjon, legfeljebb szép terveket.

Magyarósi György amondó, a két siófoki alapkőletétel akár az első fecske is lehet. Tíz kellene ilyenből a déli parton és minden település központjába egy egészségcentrum, a félig üres siófoki plázát is fel lehetne tölteni edzőtermekkel, egészségvédő üzletekkel – tette hozzá a nyugdíjas korú vállalkozó, aki kiemelte azt is: ne keverjük össze az egészségturizmust a gyógyturizmussal. Balatonfüred például jól ráérzett a gyógyturisztikára, Hévíz és Keszthely a gyógyvíz alapú idegenforgalmat preferálja, a déli part előtt ott a medical wellness útja. Óriási tömegeket szólít meg, egyre többen hajlandók tenni az egészségük megőrzéséért vagy visszaszerzéséért. Meghatározó üzletág Nyugat-Európában, de Amerikában is. A balatoni régióban is minden adott hozzá, mintha nekünk találták volna ki.