Az Emmi 26 háttérintézményéből 19 szűnne meg vagy olvadna be, 11 kerülne jogutódlással a minisztériumhoz– írj a
nol.hu.
Balog Zoltán egy szűkebb körű megbeszélésen felvetette, ha Lázár János koncepciója kedvező fogadtatásra talál Orbán Viktornál, kénytelen lesz elköszönni a hivatalától. A miniszter ezt cáfolta, azt mondta, hogy a Lázár Jánossal folytatott egyeztetéseken kompromisszumos megoldásra törekszenek. Az előző ciklusban voltak konfliktusok közöttük, mára azonban – mint megtudtuk –, inkább egyfajta politikai érdekközösség jellemzi a kapcsolatukat, Balog Zoltán februárban Lázár János meghívására részt vett a hódmezővásárhelyi kórház átadásán is.
Az Emmi-miniszter nem egy intézményhalmozó típus, korábban a miniszterelnöknél azt szorgalmazta, hogy az egészségügy legyen önálló tárca. Információink szerint Balog Zoltán azt nem bánná, ha például a nyugdíj- és egészségbiztosítás a Varga Mihály által vezetett nemzetgazdasági tárcához kerülne, de a kórház-finanszírozás felügyeletéhez ragaszkodna.
Információink szerint a kormány október végéig elhalasztotta a döntést az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) és az Országos Tisztiorvosi Hivatal sorsáról. Az OMSZ-t a katasztrófavédelemhez csatolhatják, vagy a kórházfenntartó hivatal, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ felügyelete alá kerül.
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól a kormány a pénzügyi ellátásokat – például a gyest, a gyedet, a táppénzt – az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatósághoz vinné át. E hivatal pedig a Magyar Államkincstárba olvadhat. Az Állami Egészségügyi Ellátó Központhoz kerülhet az Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központ, amely egyebek mellett a rezidensek munkáltatója. Szintén a kórházfenntartó felügyelheti az Országos Vérellátó Szolgálat működését.