A miniszter szerint akik maguk finanszírozzák a képzést, hamar el tudnak helyezkedni, és vissza tudják fizetni a költségét.
Nincs keretszám a felsőoktatásban, ezt kormányhatározat rögzíti, amely a kormányra nézve kötelező erejű döntést jelent, az egyetlen feltétel, hogy feleljenek meg a pontszámok azon minőségi kritériumainak, amelyeket az egyetem az adott szakon támaszt a felvételizőkkel szemben – idézi Balog Zoltán miniszter az M1 A lényeg című műsorában elhangzott szavait a hirado.hu portálja.
Ha valaki jól érettségizik, az jó felvételit jelent; ez 400 pont feletti lehetőséget nyújt – emelte ki Balog Zoltán, hozzátéve, hogy a 16 kiemelt szak a szakok összesen 2%-át teszik ki. Példaként az andragógia szakot emelte ki a miniszter, és azt mondta, több olyan szak is van, melyek egyébként szükséges tudást adnak, de lehet, hogy csak másoddiplomás képzésben lenne értelmük.
A hallgatói szerződésekből „nem engednek", de arról, hogy mi is legyen benne pontosan, és hogy a diákok hogyan tudják a szabályozást elképzelni, még tárgyalnak. A diákok is elismerik, hogy tartoznak valamivel, ha részt vehettek az ingyenes felsőoktatásban – mondta Balog hozzátéve azt is, bízik benne, hogy ha nem is a jövő héten, de a rákövetkező héten lesz megegyezés a diákokkal. A hallgatói szerződéseket a szeptemberben kell aláírni, a jelentkezések most indulnak be, az pedig, hogy hány ponttal lehet bejutni a szakokra, az egyetemi kapacitás függvényében május-június környékén derül ki – fejtette ki az emberi erőforrások minisztere. Videón megtekinthető