Szigorúan szabályozzák az élelmiszerekben található idegen anyagok megengedett mértékét, a csecsemőknek szánt termékekben ennél is alacsonyabbak a határértékek.
Biztonságosak a magyar bébiételek, ezt a világ egyik legszigorúbb szabályozása és a megszokottnál is gyakoribb ellenőrzés garantálja. Az elmúlt évek vizsgálatai egyetlen alkalommal sem találtak olyan, csecsemőknek és kisgyermekeknek szánt élelmiszert, amelyik a megengedettnél nagyobb mértékben tartalmazott valamilyen idegen anyagot. Így attól sem kell tartani, hogy – a napokban nyilvánosságra került amerikai példához hasonlóan – nehézfémmel szennyezett termékek kerülhetnek forgalomba, írja a magyarnemzet.hu.
Nincsenek mérgező bébiételek a magyar piacon, a hazai boltokban fellelhető, a csecsemőknek szánt ételek a világ egyik legszigorúbb ellenőrzésén esnek át – közölte a Magyar Nemzettel a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A hatóság tájékoztatása szerint a csecsemők és kisgyermekek számára készült élelmiszerekre nemcsak uniós, hanem hazai rendelet is vonatkozik, amely a bébiételek biztonsági és minőségi előírásait, valamint a bébiétel definícióját is tartalmazza. A szóban forgó termékeket kiemelten kezeli a Nébih, ezért havi rendszerességgel ellenőrzik, hogy mit tartalmaznak a boltok polcaira kerülő bébiételek. – Az elmúlt években egyszer sem fordult elő, hogy a határértéket meghaladó nehézfém-szennyeződést mutattak volna ki a szakemberek a készítményekben – húzta alá válaszában a hatóság.
Szigorú szabályok vonatkoznak az élelmiszerekben található idegen anyagok megengedett mértékére, a csecsemőknek szánt termékekben pedig még ennél is alacsonyabbak a határértékek. A bébiételekre vonatkozóan az ólom-, kadmium- és óntartalomra konkrét határértékeket ír elő a rendelet, míg az arzén esetében az ételekhez használt rizs arzéntartalma szabályozott, a higanynál pedig egyes összetevőkre vonatkozó határértékeket rögzítettek.