• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Béremelést nem ígérhetek

Lapszemle Forrás: Népszabadság

Decemberig intézményekre lebontva végigbeszélik a kapacitásokat, a feladatmegosztást.

Az egészségügyi államtitkár szerint az egészségügy átszervezésének feladata túlmutat az önkormányzati tulajdonos lehetőségein, ezért kell államosítani. Szócska Miklós a vele készült interjúban elmondta, az intézményekkel március végéig a megállapodásig, április végéig a szerződéskötésig el kell jutniuk.

A jövőben a háziorvos és a járóbeteg-szakorvos is érdekelt lesz abban, hogy ellássa a beteget, máskülönben azon a helyen nem éri majd meg rendelőt üzemeltetni.

Az egészségügyi jövedelmek emelkedéséről azt mondta: „van, akinek már most is tudtunk többet adni, gondoljunk csak a rezidensi ösztöndíjakra vagy a háziorvosok eszközfinanszírozására". Emellett ha a bér nem is, de a jövedelem még az idén több lehet, hiszen az egészségügyben a munkahelyi pótlékok száz százalékkal emelkednek. Hozzátette: valamennyi dolgozó kreativitásán is múlik, hogy mennyivel lesz több a borítékban. Együtt kell rátalálni azokra a lehetőségekre, amelyekkel bővíthetők a források: ha valaki képes például Magyarországra kutatási vagy gyógyítási feladatot hozni, annak ezt be kell tennie a „közösbe".

Azt, hogy mennyivel lesz kisebb az ellátórendszer az átalakítás után, ágyra, lakosra pontosan még nem tudta megmondani, mert nincs végleges döntés. Az államtitkár annyit közölt, a jelenlegi adataik szerint 16 helyen indokolt a funkcióváltás. Ahol pedig ilyen lesz, ott minden esetben fejlesztési program és forrás is társul a feladathoz. Eddig öt önkormányzati és intézményvezetővel osztották meg, hogy milyen jövő rajzolódik ki számukra egy ellátási térképen, közülük négyen örömmel fogadták javaslatokat.

Szócska Miklós közölte, a népegészségügyi szakma egyértelmű állásfoglalása, hogy a hazai influenzaoltás jó termék, összehasonlíthatatlanul olcsóbban jutunk a vakcinákhoz, mint bárki más a világon. Tragikusnak nevezte, hogy korábban egy tisztázatlan hátterű céggel kötöttek egy bebetonozott szerződést. „Ha az állampolgári bizalom helyreállítását segíti az, hogy az állam szerepet vállal a cégben, akkor én ezt támogatom" – mondta az államtitkár.