Annak, aki állami ellátáson keresztül kapja meg a kezelést, felemelnénk a gyógyszertámogatást.
A lombikprogram bővülő finanszírozásának részeként emelkedik az államilag támogatott beültetések száma, és a gyógyszertámogatás mértéke -mondta el Ónodi-Szűcs Zoltán az inforádióban.
„Ez egy komplex előterjesztés. Fontos pontja, hogy egy év alatt megdupláznánk az OEP által lekötött kapacitások éves finanszírozását. Ha valakinek sikerült az első programja és újra vállalkozna, akkor megint kaphat támogatást az OEP-től, tehát már csak az életkor lenne korlát. A díjtételt úgy emelnénk meg, hogy minél több élve születés legyen, tehát az intézmény abban legyen érdekelt, hogy minél hatékonyabban működjön. Annak, aki állami ellátáson keresztül kapja meg a kezelést, felemelnénk a gyógyszertámogatást a jelenlegi 70-ről 90 százalékra. A negyedik fontos eleme pedig az, hogy az olyan állami intézmények, amelyek bővítenék az ellátásukat, az eszközvásárlásra kaphatnak állami támogatást."
A lombikprogram beültetéseinek 70 százalékát végző Kaáli Intézet alapítója üdvözli az eljárásra fordított állami forrás megduplázásának hírét. „Ami egy kicsit engem zavar, hogy a finanszírozás nem a kórházaknak meg a Kaáli Intézetnek jár, a betegeknek kell adni. El kellene törölni az úgynevezett teljesítmény volumenkorlátot, hogy aki eldöntötte, hogy szeretne, annak születhessen gyereke. 25-30 éves korban mindenkinek gyereke lesz ezzel a módszerrel." A professzor azt is elmondta: egyetért azzal a kormányzati szándékkal, hogy a párok esetében életkori határt kell szabni, 40 év fölött ugyanis ez az orvosi módszer már kevéssé eredményes. A nyilatkozat itt meghallgatható