A férfi esetében a nyomás egy kétszer két milliméteres lyukat eredményezett a légcsövén.
A tüsszentés nem túl kellemes érzés, és sosem jön jókor, ez azonban nem jelenti azt, hogy vissza kellene tartani. Ezt most a saját példáján tanulta meg egy férfi, akinek kilyukadt a légcsöve, mikor vezetés közben visszatartott egy tüsszentést – írja a LiveScience nyomán a 24.hu.
Az első ilyen, dokumentált esetre akkor került sor, amikor a férfi az autóját vezette, miközben szénanátha gyötörte. Hirtelen erős késztetést érzett, de ahelyett, hogy kiengedte volna, összeszorította az orrát, becsukta a száját, és elfojtotta a prüszkölést. Amennyiben a tüsszentés közben becsukjuk a szánkat és az orrunkat, a felső légutakban keletkező nyomás több mint hússzorosára is megnőhet, mint egy hagyományos tüsszentés esetén.
A férfi esetében ez a nyomás egy kétszer két milliméteres lyukat eredményezett a légcsövén.
Amikor berohant a sürgősségire, erős fájdalmai voltak, a nyaka mindkét oldalon feldagadt, és nehezen tudta mozgatni. Amikor az orvosok megvizsgálták, halk recsegő hangot hallottak. A férfinak azonban nem volt gondja a légzéssel, nyeléssel, sem pedig a beszéddel.
A röntgenfelvétel kimutatta, hogy a férfinek szubkután emphysemája van, ami egy olyan állapot, mely során a levegő a bőr alatti legmélyebb szövetrétegek alatt reked. A CT-vizsgálat ezután kimutatta, hogy a szakadás a harmadik és negyedik nyakcsigolya között volt. Emellett a mellkasában, a tüdők közötti térben is levegő halmozódott fel.