A tavalyi vizes vb után az idei szezonra nyílhat meg a teljes egészében megújult Dagály strandfürdő is.
Új korszak kezdődött 2010 után a turizmusban is Magyarországon. Nincs még egy olyan főváros a világon, ahol ennyi működő történelmi fürdő lenne. A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) 2010-ben elindított hosszú távú stratégiájának köszönhetően teljesen megújulnak a főváros gyógy- és termálfürdői, ráadásul úgy, hogy a fővárosi cég 2011 óta nyereséges – írja a magyaridok.hu portálja.
A Rudas Gyógyfürdő 2012-es homlokzati rekonstrukcióját követően a kupolás törökfürdő és az uszoda mellé 2014-ben négy új wellnessmedence épült. A napozóteraszról és az ott kiépített szabadtéri medencéből páratlan panorámát élvezhetnek a vendégek. A Szent Lukács fürdő felújításának másfél milliárd forintos második ütemét 2012 októberében adták át. Az épület egyik szárnyában új fürdőegységként egy különálló szaunavilágot is létrehoztak.
A Széchenyi gyógyfürdőben, amely Budapest és egyben Európa legnagyobb fürdőkomplexuma, 1,7 milliárd forintból, másfél év alatt, 2017-re korszerűsítették a műemléki épület gépészetét. A városligeti fürdő fejlesztésével párhuzamosan megújult a margitszigeti Palatinus Strandfürdő is. A fogadóépület műemléki rekonstrukciójával, átalakításával wellnessrészleggel bővült az intézmény, és áttértek az egész éves üzemeltetésre. Szintén négy évszakos fürdő lett a Paskál. A tavalyi vizes vb után az idei szezonra nyílhat meg a teljes egészében megújult Dagály strandfürdő is.
További részletek a cikkben.