Most is van tíz olyan készítmény, amelyet ki kellett vonni a forgalomból.
A Richter központja Magyarországon van, a magyar piac részesedése mégis egyre jobban zsugorodik a gyógyszergyártó cégben. Bogsch Erik vezérigazgató szerint a tarthatatlanul alacsony állami támogatás mellett a források elosztásával is komoly gondok vannak, és a lakosság sem veszi figyelembe, hogy többet kell költeni az egészségügyre. Közben a betegek ellátása romlik, a versenyképesség gyenge, a még mindig túlértékelt forint pedig rendkívüli mértékben torzítja a gazdaságot, és leépítésekhez vezet. Többek között erről beszélt az Origo vele készített interjújában.
Míg a hazai piac a kilencvenes évek elején-közepén még 30 százalékot tett ki a forgalomból, addig most 10 százalék alatti lesz ez a részarány. Abszolút értelemben is jelentősen csökkentek a magyarországi eladások. Ehhez jön még az, hogy a nyereséget tekintve szintén a magyar piac teljesít a legrosszabbul. Addig, amíg nem válik veszteségessé egy termék, folytatjuk a gyártást, de már most is van tíz olyan készítmény, amelyet ki kellett vonni a forgalomból, mert ráfizetéses lett volna az előállítása. Ez önmagában mintegy 1 milliárd forinttal veti vissza az árbevételünket. És ez a folyamat még akár fel is gyorsulhat - mondta el a vezérigazgató.
Kénytelen vagyok azt mondani, hogy Magyarországon a döntéshozók nem gondolkodnak hoszszú távon. A költségvetési szorításból adódóan nem veszik azt figyelembe, hogy stabil, kiváló minőségű gyógyszert forgalmazó és megbízható szállítókkal kell dolgozni. Úgy könnyű lemenni az árral, ha valaki bejön ide adott mennyiséggel kvázi dömpingáron, utána meg gyorsan kivonul. Továbbiak a teljes cikkben.