Lehetőség azoknak , akiknek a kezelése a rendelkezésre álló terápiák mellett nem a legmegfelelőbb.
Eddig kétszáz családorvos csatlakozott a Debreceni Egyetem januárban indított, Szakemberek Betegeink Biztonságáért nevű programjához, a meghívottak nyolcvan százalékával kötöttek stratégiai együttműködési megállapodást – nyilatkozta a magyarhírlap.hu-nak Páll Dénes, a 2013-ban megalakult, az egyetemhez tartozó Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ igazgatója. Nőtt a klinikai vizsgálatok jelentősége, és az új, bevezetés előtt álló készítmények „tesztelése" – szoros megfigyelés és ellenőrzés mellett – kiváló lehetőség azoknak a betegeknek, akiknek a kezelése a rendelkezésre álló terápiák mellett nem a legmegfelelőbb.
A koordinációs központ létrehozta a Klinikai Vizsgálatok Irodáját, amely Hajdú-Bihar megye valamennyi családorvosa számára a szoros együttműködés lehetőségét ajánlotta fel, és nem kis meglepetésükre óriási igény mutatkozott az érintettek részéről. Páll Dénes közölte, az intézmény a klinikai vizsgálatok teljes spektrumát lefedi, mivel az utóbbi években számos gyógyszergyárral került kapcsolatba, akik vállalták, vizsgálataik alatt az egyetemet is bevonják a munkába. Ezek közül kiemelt terület a szív- és érrendszeri megbetegedések, a cukorbetegség, a zsíranyagcsere-zavar mellett a szemészet, a hematológia, a tüdőgyógyászat és különösen a daganatos megbetegedések.
A családorvosok után a későbbiekben a gyógyszerészeket is szeretnék bevonni. Harmadik lépésnek pedig – folytatta – a laikus közvélemény minél szélesebb körű tájékoztatását szeretnék elérni.