Az ezredforduló óta Magyarországon drágult egész Európában a legjobban az egészségügy 156,8 százalékkal.
Bár az utóbbi években viszonylag alacsony volt a magyar infláció, hosszabb távon más a helyzet. Az EU-n belül 2000 óta a második legrosszabb eredmény a magyar, amely részben az egészségügy durva drágulásának köszönhető, de a rezsiköltségek emelkedésében is az élmezőnyben van Magyarország - olvasható a napi.hu-n.
...
Drágulási ranglista
Románia kimagaslik a mezőnyből 257 százalékos drágulásával az ezredforduló óta. Ugyanakkor a 21. században az Európai Unión belül Magyarország áll a második helyen infláció tekintetében (98 százalékkal). Ez azt mutatja, hogy gyakorlatilag 17 év alatt megduplázódtak az árak.
Az EU-n belül e szempontból a legjobban Németország áll, ott 28,6 százalékos volt a drágulás 2000 és 2017 között. A második helyen Svédország 29,1 százalékkal következik, a harmadikon pedig Franciaország, 29,7 százalékkal. Az EU-átlag 36,5 százalék, aminél Magyarország tehát majdnem 70 százalékponttal rosszabb teljesítményt nyújtott a vizsgált időszakban. A 17 esztendő alatt Románián és Magyarországon kívül csak Lettország és Bulgária (3-4. hely az EU-n belül) mutatott 80 százaléknál nagyobb inflációt.
Súlyos drágulás az egészségügyben
Magyarországon drágult a vizsgált időszakon belül egész Európában a legjobban az egészségügy 156,8 százalékkal, (itt a termékek és a szolgáltatások árai együtt szerepelnek). Az uniós mezőnyben az ötödik legnagyobb áremelkedés mutatkozott a magyar rezsiköltségeknél ("housing, water, electricity, gas, and other fuels") 139,3 százalékos emelkedés ment végbe.
További részletek a cikkben.