• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ebből lehet a következő világjárvány a hozzáértők szerint

Lapszemle MA 06:00 Forrás: Origo
Ebből lehet a következő világjárvány a hozzáértők szerint

Akad még tennivaló az új kórokozókat azonosító szűrőprogramok, a közegészségügyi finanszírozás és a betegségtesztelő infrastruktúra bővítése terén.

Az Abbott egészségügyi-technológiai óriásvállalat munkatársai által készített elemzés arra figyelmeztet, hogy a fertőző betegségek szakértőinek bőven akad még tennivalójuk az új kórokozókat azonosító szűrőprogramok, a közegészségügyi finanszírozás és a betegségtesztelő infrastruktúra bővítése terén. Hangsúlyozzák: a vírusok és a szúnyogok által hordozott kórokozók jelentik a legnagyobb járványügyi veszélyt, hiszen az emberek, az állatok és az őket fertőző vírusok a világ számos részén osztoznak az élettéren, és ebből a szempontból az új vírusok és a már ismert vírusok új változatai egyformán nagy kockázatot jelenthetnek - írta az origo.hu.

 Bár általános az egyetértés afelől, hogy a készültség a COVID-19 világjárvány óta javult, a szakértők szerint még mindig sok a tennivaló az újonnan felbukkanó kórokozók felismerését célzó szűrőprogramok, a közegészségügy finanszírozása, valamint a megfelelő kapacitású tesztelési infrastruktúra kiépítése terén.

Az Abbott Pandemic Defense Coalition megbízásából készített felmérés keretében több mint száz virológus, epidemiológus és fertőzőbetegség-szakértőt kérdeztek világszerte arról, szerintük melyek a legsürgetőbb járványügyi készültségi teendők, miként vélekednek a változó környezetnek a fertőző betegségekre gyakorolt hatásáról, és milyen javaslatokkal állnának elő egy olyan teherbíró egészségügyi rendszer kiépítésére vonatkozóan, amely képes felismerni az új járványokat és megfelelően gyors választ tud adni rájuk.

Ahogy más tudósok fejlett figyelmeztető rendszereket építettek ki a közelgő viharok és hurrikánok ellen, úgy nekünk, vírusvadászoknak az a feladatunk, hogy azonosítsuk azokat a kórokozókat, amelyek egy új járvány indítói lehetnek, és így mindig egy lépéssel előttük járjunk" - fogalmazott Gavin Coherty, az Abbott fertőzőbetegség-kutató részlegének feje és az Abbott Pandemic Defense Coalition vezetője. Továbbiak a cikkben