Alapvető paradigmaváltásra van szükség a kormányzati szereplők részéről a kamara elnöke szerint.
Bár októberben kérte és csak áprilisban valósul meg az illetékes miniszter és Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke találkozója, mégsem vált teljesen okafogyottá, mert „közben megtörténtek olyan dolgok, amelyeknek másképpen kellett volna megtörténniük, vagy nem feltétlenül kellett volna megtörténniük". Többek között erről beszélt a kamara elnöke az ATV Start című műsorában.
Újságírói kérdésre válaszolva az elnök elmondta, való igaz, amit a kormányzati szereplők mindig elmondanak, hogy adnak annyit, amennyit lehet, de itt alapvető paradigmaváltásra volna szükség. Az 1-2 milliárdokért ugyanis késhegyig menő vitákat kell folytatni, miközben ma 6-700 milliárd forint, azaz a GDP 2 százaléka hiányzik az egészségügyből. Ennek fele a működtetésre kellene, hogy ne termelődjön újra a kórházadósság, a másik fele pedig az emberek zsebéből hiányzik.
Konkrét példaként a műsorban az újonnan meghirdetett praxispályázatok ügye hangzott el, amelyre, mint az elnök elmondta, „megint igaz, hogy valóban komoly összeggel támogatnak egy hátrányos helyzetű körzetbe tartó orvost, ami helyes, de aki ma egy akárhol levő, akármilyen helyzetű, praxisba megy, az azzal szembesül, hogy még ma is egy veszteséges vállalkozást vásárol.
A teljes beszélgetés itt található.