Egy átlagos hónapban egy személy összesen nagyjából 15 ezer forintot költ el egészséggel kapcsolatos termékekre.
Országos, reprezentatív kutatást készített a Cofidis Hitel Monitor arról, hogy a magyar lakosság mennyit költ az egészségére. Megnézték, milyen termékeket vásárolunk, milyen kezelésekre járunk magánorvoshoz, hogy miből fizetjük ezeket, és vizsgálták azt is, hogyan hatott a koronavírus-járvány a pénztárcánkra. Kiderült egy 4 fős vacsora árát költjük el egészséggel kapcsolatos termékekre havonta - írja a forbes.hu.
A 18-69 éves magyarok háromnegyede vásárol rendszeresen receptköteles gyógyszereket, és nagyrészt ugyanekkora arányban vásárolnak a recept nélkül is kapható termékekből. Kétharmaduk vesz fertőtlenítő szereket, védőmaszkot azonban csupán ötből hárman vásárolnak. (Ennek oka feltehetően az, hogy többen másoktól kapják, vagy maguk varrják otthon.) Étrendkiegészítőket és egészséget támogató készítményeket – csepp, vitamin, gyógytea – a lakosság közel fele vásárol patikában vagy a patikán kívül, míg gyógyászati segédeszközökre – talpbetét, inhalátor, vércukormérő csík – közel harmaduk költ.
Egy átlagos hónapban egy személy összesen nagyjából 15 ezer forintot költ el egészséggel kapcsolatos termékekre, legnagyobb arányban receptre vagy anélkül kapható gyógyszerekre. Ez az összeg szinte teljesen független az életkortól és az anyagi helyzettől. Ennél valamivel magasabb összeget, 18-19 ezer forintot költenek például a szülők, a nyugdíjasok, a háztartásbeli foglalkoztatottak és a nem dolgozók.
További részletek a cikkben.