Most pályáztak egy 230 milliós európai uniós támogatásra is, amely segítségével reményeik szerint még egy műtőt kialakíthatnak.
A koronavírus-járvány idején erre nem volt lehetőség, ezért tartották a sajtóbejárást most, szerdán a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház Egynapos sebészeti központjában, más néven a multidiszciplináris központban. A megvalósult beruházások mellett az ellátás lényegét is ismertették. Öt műtő áll rendelkezésre, 70 betegággyal, szubintenzív részleggel és intenzív részleggel. A vezető koncepció az volt, hogy minden beavatkozás, amely nem igényel több területet, kerüljön át a Semmelweis telephelyre. A szakmai bázisnak fontos szerepe van az egészségügyi ellátásban - tudósított a boon.hu.
Ma már rendelkezünk olyan sebészeti technológiával, amelynek eredményeképpen a gyógyulási folyamatok rendkívül gyorsak és biztonságosak lehetnek – mondta dr. Révész János, a kórház főigazgatója, aki azt is elárulta, hogy most pályáztak egy 230 milliós európai uniós támogatásra is, amely segítségével reményeik szerint még egy műtőt kialakíthatnak.
Naponta 50-70 műtét elvégzését teszi lehetővé az épületkomplexum, amit, ha egész évre vetítjük, akkor ez 10-15 ezer műtétet jelent – húzta alá.
Szalmás Attila, a Multidiszciplináris Sebészeti Centrum osztályvezető főorvosa arról beszélt, hogy tavaly 6600 műtétet végeztek el, és 8 szakma dolgozik az intézményben. 13 ezer járóbeteget látunk el egy évben, az egynapos sebészeti komplexum országosan egyedülálló, nincs még egy ilyen felszereltségű intézmény – hangsúlyozta. Arra is emlékeztetett, hogy műtéttechnikai felkészültségben, az elvégzett műtétek számában, eszközi felszereltségben és a betegutak elválasztásában egyedülálló a Multidiszciplináris Sebészeti Centrum.