80-90 ezer szociális munkás azonban kimaradt az anyagi elismerésből, pedig valódi frontvonalban kellett naponta dolgozniuk.
Bár az egészségügyi dolgozók között is akadtak olyanok, akiket elsőre kihagytak még a járvány idején beígért 500 ezer forintos, egyszeri jutalomból. A gyógyszerészek és a gyógytornászok sem kerültek fel az eredeti listára, illetve Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztere azt mondta, az utolsó pillanatban, financiális okokra hivatkozva lettek kihúzva. Pedig a 160 ezer fő között még gyes-en, szabadságon lévő dolgozók vagy iskolaorvosok is szerepelnek. Ezt követően a miniszter korrigált, s a gyógyszerészek közül a kórházi gyógyszerészeknek és a közgyógyászatban dolgozó gyógytornászoknak is folyósítják végül a Semmelweis-nap környékén a bruttó 500 ezer forintos egyszeri juttatást, írja az mfor.hu.
80-90 ezer szociális munkás azonban kimaradt az anyagi elismerésből. Pedig valódi frontvonalban kellett naponta dolgozniuk az idős otthonokban, a fogyatékkal élők intézményeiben, a hajléktalanszállón és egyéb szociális ellátásban. Az itt dolgozók közül sokan gyakorlatilag beköltöztek a gondozottakhoz, hogy ne hurcolják be a vírust az intézményekbe. Ezért Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke arra kéri az ágazat dolgozóit, hogy július 2-án csatlakozzanak az általuk meghirdetett éhségsztrájkhoz, azaz ne fogyasszák el az ebédjüket, jelezve ezzel azt, hogy nekik is járt volna a félmilliós juttatás.