A tüntetés nemcsak a béremelésről szól, hanem a Kúria ítéletéről is: ez volt az utolsó csepp, elegünk van!
Öt éve húzódik az a per, amelynek végére márciusban tett pontot a Kúria - tudta meg aaz Origo.hu. Az ügy lényege, hogy a mentők egészségkárosító kockázati pótlékot akartak kiharcolni maguknak. Ennek mértéke havi 20 ezer forint fejenként, összesen pedig évi 3 milliárd forint. A mentősök érdekképviseletét a Magyarországi Mentődolgozók Szövetségét (MOMSZ) szerezte meg magának, az ő vezetésükkel első körben nyertek is a miskolci bíróságon, a Kúria viszont most hatályon kívül helyezte a döntést - foglalta össze a lap.
Az Origó megkeresésére a Kúria arról tájékoztatott, hogy
a Közigazgatási-Munkaügyi Kollégium öttagú tanácsa arra a megállapításra jutott, hogy az ügyben eljáró első- és másodfokú bíróság tévesen ítélt meg kockázati pótlékot a kivonuló mentőszolgálat mentőápoló, gépkocsivezető és mentőtiszt dolgozóinak. Ugyanakkor a mentésirányítónak járó kockázati pótlékon nem változtatott, azt nem is vizsgálta.
A Magyarországi Mentődolgozók Szövetségét (MOMSZ) elnöke Kusper Zsolt a lapnak elmondta, a május végére tervezett tüntetés nemcsak a béremelésről szól, hanem a Kúria íréletéről is: ez volt az utolsó csepp, elegünk van! A pótlékper elhasalása nem csak a szakszervezet által képviselt mentősöket, hanem magát a szakszervezetet is érzékenyen érinti - írja a lap. A miskolci eljárásban 17 mentősnek ítéltek meg "elmarad munkabér" címén visszamenőleg ilyen juttatást, ők fejenként 1,1 millió forintot kaptak készhez. Most viszont ugyanennyivel adósak a munkáltatójuknak, az OMSZ-nek, merthogy a felvett összeg a Kúria döntése értelmében tartozásnak minősül át. További részletek az origón.