A szakemberek szerint az implantátum apró vezetékei az agy más területeire vándorolhatnak vagy a csere során letörhet belőlük egy-egy darab.
Elon Musk még 2022 decemberében beszélt arról, hogy az agy-számítógép interfészt fejlesztő cége, a Neuralink fél év múlva már emberek agyába is beültetné a chipet. A Reuters most arról ír, hogy az amerikai gyógyszerészeti hatóság, az FDA keresztbe tett ennek a tervnek - írta a cikk nyomán a hvg.hu.
A szervezet állítólag megtiltotta, hogy azzal az eszközzel végezzenek el emberkísérleteket, amely miatt a kísérletek során rengeteg sertés elpusztult.
A hatóság fő aggálya az eszköz lítium akkumulátorával kapcsolatos. A szakemberek szerint az implantátum apró vezetékei az agy más területeire vándorolhatnak, így kérdés, hogy azt az agyszövet sérülése nélkül lehet-e eltávolítani, és ha igen, akkor hogyan.
A Reuters szerint az FDA garanciákat akar arra, hogy a szerkezet nagyon kis eséllyel hibásodik csak meg. Ha ugyanis ez történik, az szó szerint megsütheti a körülötte lévő szöveteket. Emellett amiatt is aggódik a hatóság, hogy a vezetékek túlságosan vékonyak, így vagy használat közben, vagy az eltávolítás során – ha például cserélni kell a készüléket – letörhet belőlük egy-egy darab.