A 700 induló csapatból minden eddiginél több, 40 csapat jutott döntőbe a BOE által tizedik alkalommal megrendezett Egészségversenyen.
A 2024-2025-ös tanévben 700 középiskolás csapat nevezett be határon innen és túl a BOE által szervezett X. Semmelweis Egészségversenyre, melynek célja az egészségtudatos szemléletformálás és az orvostudomány iránti érdeklődés ösztönzése. Az idén fennállásának 20. évfordulóját ünneplő egyesület a döntőt három online fordulót követően március 29-30-án szervezte meg a Semmelweis Egyetem Elméleti Oktatási Központjában (EOK), amelyre minden eddiginél több, 40 csapat jutott be, írja a semmelweis.hu.
A 2024-2025-ös tanévben 700 középiskolás csapat nevezett be határon innen és túl a BOE által szervezett X. Semmelweis Egészségversenyre, melynek célja az egészségtudatos szemléletformálás és az orvostudomány iránti érdeklődés ösztönzése. Az idén fennállásának 20. évfordulóját ünneplő egyesület a döntőt három online fordulót követően március 29-30-án szervezte meg a Semmelweis Egyetem Elméleti Oktatási Központjában (EOK), amelyre minden eddiginél több, 40 csapat jutott be.
A döntő két napja alatt minden csapat három-három versenyblokkban vett részt, állomásról-állomásra haladva kellett interaktív feladatokat megoldani 15 perc alatt. Ezeket, akárcsak az online tesztfeladatokat, valamint a 20 témakört felölelő prevenciós tananyagokat a BOE tagjai írják, az egyetemi vezetők, szakorvosok lektorálása mellett. A döntősök szimulált akut elsősegély helyzeteket láthattak, orvosi eszközöket próbáltak ki, előadásokat tartottak egészségügyi témákban, valamint olyan problémákat oldottak meg, amelyekkel későbbi tanulmányaik, vagy akár majdani hivatásuk során is találkozhatnak. A szervezők arra törekedtek, hogy inspiráló és maradandó élményt nyújtsanak a résztvevőknek, továbbá a pályaorientáció és az önismeret fejlesztése mellett egyúttal arra is rávilágítsanak, mennyire sokszínű és izgalmas az egészségügy világa, valamint betekintést adtak a BOE tevékenységébe is.
A 28 állomás között többet is a verseny szakmai együttműködő partnerei vezettek – többek között a Magyar Kardiológusok Társasága, a Magyar Gyógyszerészhallgatók Egyesülete, vagy épp a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete, a debreceni és a szegedi orvosegyetemek képviselői –, beleértve az egyetemi szervezeteket is, mint amilyen a Semmelweis Egészségfejlesztési Központ, a EUniWell hallgatói képviselői, vagy épp a szakkollégiumok hallgatói.
A teljes információ a cikkben.
Fotó: Barta Bálint – Semmelweis Egyetem; BOE