Érthetetlen, hogy ha már most megvan, mennyit fognak fizetni, és ha megvan rá a fedezet is, akkor miért kell novemberig várni.
Múlt csütörtökön több kormányzati potentát is azt közölte, hogy novemberben pótlólagos nyugdíjemelés lesz, mivel magasabb inflációt vár a kormány, mint amennyit eredetileg terveztek. Az is kiderült, hogy egy átlagnyugdíjra vetítve mekkora összegre számíthatnak az érintettek novemberben, illetve hogy a kormány elkülönítette az összeget, amiből a visszamenőleges emelést kifizetik majd. Már csak az a kérdés, hogy akkor miért kell novemberig várni, írja a 24.hu.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a legutóbbi Kormányinfón bejelentette, hogy a kabinet 4,5 százalékos inflációval számol az idei évben, így kiegészítő nyugdíjemelést fognak fizetni, amire el is különítettek több mint 90 milliárd forintot. Hozzátette, hogy az átlagnyugdíjnál ez 39.600 forintot jelent, amelyet novemberben és decemberben folyósítanak. Erre ráerősített Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter is.
A nyugdíjasokat képviselő Országos Nyugdíjas Parlament (ONYP) elnöke, Karácsony Miháy ugyanakkor nem érti, hogy ha már most megvan, mennyit fognak fizetni, és ha megvan rá a fedezet is, akkor miért kell novemberig várni.
Hiszen a januári 3,2 százalékos nyugdíjemelés már most sem fedezi az inflációt. Sőt, az év első két hónapjában a kompenzáció alapjául szolgáló tervezett éves 4,5 százalékot is meghaladta az infláció. A KSH jelentése szerint januárban 5,5 százalék volt az átlagos infláció (ezen belül 6 százalékos az élelmiszer-infláció), a nyugdíjas infláció pedig 5,3 százalékos; februárban pedig átlagban 5,6 százalékos volt a fogyasztói árindex növekedése (az élelmiszereknél 7,1 százalékos drágulást mért a KSH), míg a nyugdíjas infláció 5,6 százalékot tett ki. Valószínűleg az értékek márciusban sem lesz kedvezőbbek, írja a 24.hu.