A szakemberek szerint a hazai drogpolitika legnagyobb kihívása a dizájner drogok rohamos terjedése és az alkoholizmus.
Az utóbbi öt évben drasztikusan romlott a hazai drogpolitika a szabályozás és a finanszírozás, a megelőzés, a kezelések és az ártalomcsökkentés területén, az állam csak rendészeti megoldásokban képes gondolkodni, miközben nem készít objektív felméréseket a valós helyzetről. Ezért határozta el a Kábítószerügyi Civil Koordinációs Testület, hogy szubjektív látleletet állít össze a hazai droghelyzetről. A 92 szakember tapasztalatai alapján összeállított Élő Jelentést tegnap mutatták be a civil szervezetek – írja a Népszava – online.
A tudatmódosító szerek kérdésével foglalkozó szakemberek szerint a hazai drogpolitika legnagyobb kihívása az új típusú pszichoaktív, más néven dizájner drogok rohamos terjedése és az alkoholizmus lenne, de a kormány kizárólag a közvéleményt a fogyasztók ellen hangoló rendészeti megoldásokban lép fel aktívan.
A szakma gyakorlatilag egybehangzóan lesújtó értékelést adott az állami drogpolitikáról idén júniusban, amikor a Kábítószerügyi Civil Koordinációs Testület (KCKT) Élő Jelentés összeállítására hívta őket. Megtervezett, strukturált és dokumentált beszélgetések, továbbá 92 szakember által kitöltött kérdőívek segítségével állt össze a több mint 100 oldalas összefoglaló, amely négy terület helyzetét igyekszik felvázolni. Milyen a magyar drogpolitika, hol tart a megelőzés, milyen az ártalomcsökkentés, vagyis a kábítószer-használók életét segítő programok helyzete és végül milyen a kezelésre szoruló drogosok ellátásának színvonala.
További részletek a weboldalon.