A túl szigorú intézkedések rombolják a gazdaságot, a túl enyhék emberéletekbe kerülnek. Kényes az egyensúly, nagy a kormány felelőssége.
Molnár Márk Péter orvos-közgazdász kimondottan gazdasági szempontból elemezte a helyzetet az Esti gyorsban. Elmondta, hogy a tavaszi bezárkózás, a sok tiltás beláthatatlanul nagy károkat okozott a gazdaságban, ami emberi tragédiákhoz is vezetett és még fog is vezetni. Akkor a világ nagy részén, így Magyarországon is felülértékelték a járványt. Egy covidos beteg több figyelmet kapott, mint egy nem covidos. A járványnak ez a kezelése nem volt jó. A mostani, sokkal lazább hozzáállás pedig azzal a veszéllyel fenyeget, hogy összeomolhat az ellátó rendszer, hiszen rohamosan terjed a betegség, szinte naponta dőlnek meg a negatív rekordok, mind a fertőzések, mind a halálozások számát tekintve, írja a klubradio.hu.
Molnár Márk Péter szerint józan döntésekre lenne szükség. A kormány feltehetően ismeri a pontos számokat, tendenciákat, bár közölni nem hajlandó. Gazdasági szempontból az a jó megoldás, ha a járványt egészen addig engedik, amíg az egészségügyi kapacitás kihasználtsága nem közelít a 100 százalékhoz. De csak közelít, mert az átbillenést, az összeomlást mindenképpen meg kell előzni.
A helyzet kezelése felelős, átgondolt szakmai döntéseket igényel. Itt most semmi sem fekete, vagy fehér, nagyon érzékeny döntéseket kell hozni – hangsúlyozta Molnár Márk Péter.