Sok országban úgy próbálják megnövelni a munkaerő-állományukat, hogy külföldi szakembereket csábítanak el más országokból.
A legtöbb országnak több tízezer orvosra, ápolóra és más egészségügyi dolgozóra van szüksége, mivel a lakosság elöregszik és egyre több egészségügyi probléma jelentkezik náluk, az ágazatban dolgozók felmondanak vagy nyugdíjba mennek, és az ápolói pálya iránti érdeklődés csökken – számol be az Euronews nyomán a Mandiner.
Sok országban úgy próbálják megnövelni a munkaerő-állományukat, hogy külföldi szakembereket csábítanak el más országokból. Az Európai Munkaügyi Hatóság szerint az egészségügyi átszervezések enyhíthetik a munkaerőhiányt azokban az országokban, amelyek külföldről toboroznak dolgozókat, ugyanakkor súlyosbíthatják is azt a származási országban.
Leginkább Írország és Svájc függ a külföldön végzett orvosoktól és ápolónőktől, az alpesi országban az „importált” orvosok aránya 2000 és 2010 között mintegy 25 százalékról egy évtizeddel később csaknem 40 százalékra emelkedett. Norvégiában szintén nagy szükség van a külföldi orvosokra, Ausztriában pedig az oda települt ápolókra.
Ezen országok némelyike megpróbálja betömni az egészségügyi dolgozók foglalkoztatásában mutatkozó hiányosságokat, miután a nemzetközi toborzás célpontjává vált, olvasható a Mandiner cikkében.