A Kopp Mária Intézet felmérése szerint a magyarok az elmúlt két évben alapvetően boldogok voltak.
Az orosz–ukrán háború kitörése nem befolyásolta a magyarok boldogságérzetét, viszont a koronavírus-járvány utáni újranyitás és a kormányzati családtámogatási intézkedések pozitív, míg az energiaválság negatív irányba változtatta azt – derült ki a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) országos reprezentatív vizsgálatából. A kutatás azt állapította meg, hogy a boldogságérzet egy tízes skálán átlagosan 7,4, tehát a magyarok az elmúlt két évben alapvetően boldogok voltak - ismertette az eredményeket a vg.hu.
A felmérés szerint a magyarok biztonságban érzik magukat, annak ellenére, hogy Ukrajnában háború zajlik. A biztonságérzetet ugyanakkor az anyagi helyzet is befolyásolja, ez alapján pedig az látszik, hogy az élelmiszerek és az energia árának emelkedése nyomot hagyott az emberekben.
Utóbbi leginkább a fővárosban élőket befolyásolta negatív irányba. A kormányzati intézkedések – a benzin- és az élelmiszerárstop, valamint a kedvezményes tarifájú tűzifa biztosítása – hatására viszont nőtt a társadalom biztonságérzete. További részletek a teljes cikkben