Létezik egyébként a tőzsdefüggőség is, amelyet már külön addikcióként kezd elismerni a mentálhigiénés szakma.
Újabb áldozatokat szed a virtuális világ: immár kriptovaluta-függőket is kezelnek Európa egyik vezető rehabilitációs klinikáján, a skóciai Castle Craig Kórházban, amely drog- és alkolholfüggőkre szakosodott. A bitcoinmániásokra különösen rossz idők jártak mostanában, miután a virtuális „szuperpénz” ára rövid idő alatt a harmadára zuhant. A skót egészségügyi intézmény terapeutái szerint a szerencsejáték-függőséggel rokon az új pszichés betegség, amely a felfokozott izgalom és a valóságtól való menekülés új lehetőségét kínálja - írta az origo.hu.
Arra nincs adat, hogy világszerte hány embert érint a probléma, de a benne rejlő kockázat miatt különösen vonzó a függőségre hajlamos emberek számára, sőt erősen terjed a tőzsdei brókerek körében is. Létezik egyébként a tőzsdefüggőség is, amelyet már külön addikcióként kezd elismerni a mentálhigiénés szakma. Sokan úgy válnak a bitcoinőrület áldozataivá, hogy nem is tudják pontosan, milyen befektetésről van szó, és pontosan milyen kockázatokat vállalnak.
Mit tehetnek a függők, ha belátják, hogy problémájuk van és segítséget keresnek? A Castle Craig kórház például a kognitív viselkedésterápiát, trauma- és lovasterápiát alkalmaz segítségként. A függőknek meg kell érteniük szenvedélybetegségük természetét, illetve annak következményeit, újra kell építeniük önmagukat és meg kell tanulniuk bánni a pénzzel.