A Cseppkő Gyermekotthoni Központban 18 főnek, a munkavállalók 16,3 százalékának szűnt meg a munkaviszonya.
A fővárosi Cseppkő Gyermekotthont múlt szerda óta megbízott igazgató vezeti, mert a vezetőség zöme és több munkatárs is távozott – tudta meg a 24.hu. Az intézményben dolgozó forrásaink szerint az áll a háttérben, hogy többen nem voltak hajlandók kitölteni a szenzitív adatok közlését követelő feddhetetlenségi nyilatkozatot. Ezt a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság is megerősítette lapunknak.
A Cseppkő Gyermekotthoni Központ titkárságán azt közölték a 24.hu-val, hogy az intézmény működését a múlt hét óta megbízott igazgatóként Deákné Szitár Ildikó, a Szilágyi Erzsébet Gyermekotthon igazgatóhelyettese irányítja. Azért hívtuk fel az otthont, mert olyan információt kaptunk, hogy a vezetőség és a dolgozók nagy része felmondott, az úgynevezett feddhetetlenségi nyilatkozat miatt.
Mint lapunk is megírta, a gyermekvédelemben dolgozóknak, egy júniusban közzétett rendelet szerint, átfogó alkalmassági vizsgán kell átesniük, és egy ötszáz kérdésből álló tesztet is ki kell tölteniük, amiben, egyebek mellett, arra is kíváncsi a Belügyminisztérium és az átvilágítást végző Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ), hogy félnek-e a sötétben. A kérdéssor a munkavállalók kifogástalan életvitelét hivatott felmérni, és olyan magánjellegű kérdéseket is feltesz, mint hogy mi a válaszoló családi állapota, kivel él együtt és mióta, ráadásul a hozzátartozóiról is adatokat kell szolgáltatnia, sőt a gyermekvédelmi vezetőknek a nemi életükről és irányultságukról is nyilatkozniuk kell egy szakpszichológusnak.
A kérdőívben a nyilatkozónak az ingatlanjairól, ingóságairól is be kell számolnia, és azt is el kell árulnia, mely szórakozóhelyeket látogatja, milyen gyakorisággal fogyaszt alkoholt és milyen mértékben. A dohányzáson kívül más függőségekre, például játékszenvedélyre is rákérdeznek. Ha az átvilágítást megtagadják, nem folytathatják a munkájukat.
...
A Cseppkő Gyermekotthoni Központban (Budapest) válaszadásunkig 18 főnek, a munkavállalók 16,3 százalékának szűnt meg a munkaviszonya közös megegyezéssel, amit a munkavállalók kezdeményeztek a kifogástalan életvitel ellenőrzés miatt.
További részletek a cikkben.