Tizenöt éve van a pályán Dettre Imola pécsi gyógypedagógus, de most olyan rendszerben dolgoznak – immár 2013. január 1-je, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) felállítása óta –, ami embert próbálóbb a korábbiaknál, és ami lassan felőrli őket. A gyógypedagógiai munkát is átszervezték ugyanis az elmúlt években, azóta próbálja kollégáival együtt jelezni és elérni, hogy javuljon a helyzet.
A gyógypedagógiai munka szerinte most egy logikátlan, hiányosságokkal terhes rendszerben működik, s a gyógypedagógusoknak a legnagyobb erőfeszítéseik ellenére sem sikerül az alapvető szakmai feladatokat a törvényben foglaltaknak és a szakmai elvárásoknak megfelelően elvégezniük. Amiatt beszélt néhány éves átmeneti időszakról, mert a Klik 2013 óta nem tudja elérni, hogy a járási szakszolgálatok valóban és teljesen elkezdjenek működni.
Az egyik fő gond, hogy szakemberhiány van, a döntést persze a fővárosban kellene meghozni, ám folyton létszámstopra hivatkoznak, így hiába kellene felvenni embert, és még lenne is kit, nem teszik meg.
A szakszolgálatoknál dolgozók idegeit azzal is kikezdik, hogy a korábbinál jóval több, abszolút értelmetlennek tűnő adminisztrációs terhet tettek a vállukra, az utazási költségtérítésüket pedig jóval később, utólag fizetik ki számukra. Mindemellett a szakszolgálatoknál dolgozók számára a munkakörük ellátásához szükséges kötelező szakvizsgák költségét nem térítik meg, miközben egy kétéves képzés díja 400-600 ezer forint.