Az elnökség javaslatára rendkívüli küldöttgyűlés hívandó össze, ahol megfelelő ellenlépésekről dönthetnek.
A parlament olyan törvénymódosítás elfogadása előtt áll, amely a Magyar Orvosi Kamara véleménye szerint súlyosan veszélyezteti a betegbiztonságot, valamint a magyar orvosokra akarja ráterhelni az egészségügyi rendszer továbbra is kijavítatlan hibáit – hívta fel az orvosok figyelmét a MOK egy belső terjesztésű körlevelében amely az Index birtokába került, s amelyből kiderül, a MOK elnöksége felméri, milyen tiltakozó akciót támogatna az orvostársadalom.
A törvénnyel a kormány felrúgja az orvosok miniszterelnökkel megkötött megállapodását, és a munkakörülmények megváltoztatásával durván beavatkozik az orvosok magánéletébe is - összegez a körlevél.
A MOK állásfoglalása alapján ez a törvény alkalmas lesz arra, hogy miközben az orvosok fizetését húsz százalékkal csökkenti, a munkáltató tetszés szerint például az elégedetlenségüket jelző kollégákat akár háromórás ingázási távolságra száműzheti, hiszen az érintett szakemberek munkahelye egy hónap múlva már az egész megyére fog kiterjedni.
A Magyar Orvosi Kamara Alapszabályának 33./ec) pontja szerint abban az esetben, ha a lakosság egészségi állapotát veszélyeztető vagy az orvoskar érdekeit súlyosan sértő helyzet a MOK egységes fellépését teszi szükségessé, az elnökség javaslatára rendkívüli küldöttgyűlés hívandó össze, ahol megfelelő ellenlépésekről dönthetnek.
A fenti rendkívüli értesítést a MOK azzal zárta, hogy felhívta az orvosok figyelmét: ha bármilyen jogviszonyban a közellátásban dolgoznak, töltsék ki a szervezetnek az aktuális helyzetre reflektáló sürgős felmérését. További részletek a teljes cikkben olvashatók.