A miniszter elismerte, hiba volt leépíteni a CDC esetenként teljes csoportjait, és a gyógyszerügyi hivatalhoz is visszatérnek jópáran a kirúgottak közül.
Amilyen gyorsan kirúgták őket, olyan gyorsan hív most vissza az Egyesült Államok egészségügyi minisztere többeket abból a tízezer szakembert, akiknek munkájáról kiderült, hogy mégiscsak nélkülözhetetlen az egészségügyi minisztériumnál, illetve az alá tartozó szervezeteknél. „Az állománynak az a része, amelyet nem kellett volna elbocsátani, el lett bocsátva. Az ő munkaviszonyukat most visszaállítjuk. Ez is volt végig a terv” – idézte a BBC az Egyesült Államok oltásszkeptikus egészségügyi miniszterének sajátos magyarázatát azután, hogy az elnök kezdeményezésére januári hivatalba lépése óta beindult a költségcsökkentésre hivatkozó elbocsátási hullám, írta a telex.hu.
Kennedy korábban a teljes egészségügyi intézményi hálózat dolgozóinak negyedét tervezte elküldeni, 80 ezerből 20 ezer embert. Óriási szervezetről van szó, az egész rendszer éves költségvetése 1800 milliárd dollár – ez Magyarország GDP-jének kilencszerese.
A miniszter elismerte, hiba volt leépíteni a Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ (CDC) esetenként teljes csoportjait. A hibák közé sorolta azok elküldését is, akiknek hiányában a CDC nem tudta folytatni vizsgálatait, hogy kiderítse, honnan kerül ólom Milwaukee vízhálózatába. Ezt a vizsgálatot is újraindítja a miniszter a visszahívások révén.
Eredetileg 3500 álláshely szűnt volna meg a szintén az egészségügyi minisztérium alá tartozó Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatalnál (FDA), ahová szintén tömegesen hívnak vissza az elbocsátott munkatársakból.
Továbbiak a teljes cikkben