A magyarok nemcsak betegeket láttak el a két hét alatt, de továbbképzést is tartottak a bangladesi egészségügyi dolgozóknak
A legnyomorúságosabb sorsú, otthonukból elüldözött százezreken próbáltak segíteni azok a magyar orvosok, akik egy hete érkeztek haza Bangladesből. Itt fogadták be egy hatalmas menekülttáborba a rohingyákat, miután Mianmarban irtó hadjáratot indított ellenük a hadsereg: házaikat felgyújtották, akinek pedig nem sikerült elmenekülni, megölték, a nőket megerőszakolták - írja a blikk.hu.
A Cox’s Bazar nevű város melletti gigantikus táborban annyian élnek, mint fél Budapesten. Egész nyáron szakad a monszuneső, emiatt állandó a sár, időnként a felázott talaj leomlik, és még trópusi betegségek is fenyegetik az embereket, akiknek többsége soha semmilyen védőoltást nem kapott. Ebbe a földi pokolba utazott el a Magyar Református Szeretetszolgálat missziója, köztük háziorvos, belgyógyász, gyógytornász, szülésznő. Nemcsak betegeket láttak el a két hét alatt, de továbbképzést is tartottak a bangladesi egészségügyi dolgozóknak.
Újraélesztés, fertőzések megelőzése, sebellátás, égési sérülések kezelése, ezekben mind tudtunk újat mutatni nekik. Arra is tanítottuk őket, hogy mit kell tenni tömegbalesetnél. Mert egy ekkora menekülttáborban ugyanolyan szerencsétlenségek történhetnek, mint egy nagyvárosban – magyarázta Juhász Márton (39), a szeretetszolgálat ügyvezető igazgatója.
További részletek a cikkben.