• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Gyors megoldást vár az orvoskamara

Lapszemle Forrás: Magyar Hírlap

Éger: Tárgyaltunk és tárgyalunk a lehetőségekről, azonban határozottabb és gyorsabb haladásra lenne szükség.

Fontolva haladás jellemzi az egészségügyi kollektív szerződésről zajló egyeztetéseket az államtitkárság és a szakmai szervezetek között – közölte a Magyar hírlappal Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke a legutóbbi tárgyalás kapcsán. Szerinte „rettentő az ágazat helyzete", ezért gyors és kielégítő megállapodásra lenne szükség.

A kollektív szerződés kidolgozásának gondolata tavaly májusban vetődött fel, amikor az Emberi Erőforrások Minisztériuma gyakorlatilag elvetette az életpályamodell lehetőségét arra hivatkozva, hogy annak előkészítése és megtervezése „rendkívül bonyolult és szerteágazó feladat lenne" a szakma sajátosságaiból adódóan. Az elnök már akkor azt nyilatkozta, hogy a döntéssel nem feltétlenül ért egyet, s a MOK nem is vetette el végleg egy esetleges életpálya bevezetésének szándékát, ugyanakkor elfogadták, hogy az egészségügyi kollektív szerződés is jó lehetőség, általa pedig több problémára is megoldást lehet találni.

Éger István a múlt heti egyeztetés után megfogalmazta, „tárgyaltunk és tárgyalunk a lehetőségekről", azonban határozottabb és gyorsabb haladásra lenne szükség, hiszen „napról napra tapinthatóbb a feszültség az egészségügyben", így törvényes keretek között kellene minél gyorsabban megállapodni a kollektív szerződésről. Az elnök rámutatott, az egyeztetések lezárásának nincs időbeli korlátja, hivatalosan rögzített határideje, s úgy érzi, mostanra a megbeszélések a jogi és technikai részletek miatt húzódnak el.

Annak kapcsán, hogy az államtitkárság közleményében utalt a magasabb fizetésekre, illetve a túlmunkadíjak befagyasztásának feloldására, azt mondta, az önmagában nem jelent béremelést, hiszen ennek köszönhetően „csak azoknak a jövedelme emelkedhet, akik túlórát, túlmunkát vállalnak", mivel azokat arányosan hozzáemelték a 2013-ban első körben megemelt fizetésekhez. Tehát – folytatta – ebben az esetben inkább korrekcióról lehet beszélni.

Többször is megerősítette: „rettentő az ágazat helyzete", ezért a tárgyalások kimenetelét illetően gyors, egyben kielégítő megállapodásra lenne szükség.